Jak nie ośmieszyć się na firmowych imprezach?

Firmowe imprezy to okazja do zaprezentowania się szefowi z jak najlepszej strony. Niestety, niektórzy zupełnie tej okazji nie wykorzystują. W trakcie zabawy bardzo łatwo jest się zapomnieć i zabrnąć zbyt daleko w niektórych rzeczach. Zatem warto już przed pójściem na podobne party uzmysłowić sobie, że jeśli nie chcemy, aby kilka miesięcy lub lat naszej żmudnej i dokładnej pracy poszło na marne, musimy umieć się kontrolować. Niestety - mimo że zwykle impreza oznacza właśnie zrelaksowanie się i zapomnienie o wszystkich problemach, imprezy firmowe rządzą się swoimi prawami. Można się oczywiście dobrze bawić (a nawet trzeba, jeśli nie chcemy, aby nasz szef i współpracownicy uznali nas za nudziarza), jednakże musi nas także cechować stała czujność. Nie wolno nam bowiem na przykład zbyt wiele wypić i ośmieszyć się na ich oczach - w pracy długo nam tego nie zapomną, a z pewnością wpłynie to też negatywnie na postrzeganie nas jako pracowników. Oto kilka porad, dotyczących właściwego zachowania na firmowych imprezach. Wymienione wskazówki pozwolą nam wyjść cało z każdej opresji:

1. Nie można zbytnio spoufalać się z ludźmi, którzy nie są naszymi dobrymi kolegami z pracy, lecz na przykład przełożonymi. To, że wspólnie z nimi świętujemy, nie oznacza, iż można zapomnieć o hierarchii w firmie.

2. Nie można zbyt wiele pić, ponieważ nadużycie alkoholu może być bardzo źle odebrane przez innych. Będziemy się im jawić, jako osoby nie mające umiaru i wręcz odpychające. Bełkotanie lub omdlenie z przepicia zupełnie nie wchodzą w grę! Warto czegoś się napić, ale także i coś przy tym zjeść, aby alkohol zbyt szybko nie uderzył nam do głowy. Trzeba sobie również wcześniej ustalić limit picia, którego za nic nie przekroczymy!

3. Nadmiar alkoholu może spowodować również kłopoty innego typu. Wszak po kilku drinkach każdy może nam się wydać atrakcyjny. Nieważne, czy jesteś szczęśliwym małżonkiem, czy szczęśliwym singlem - choć w przypadku tej pierwszej opcji, szybkie zmycie się z imprezy do domu powinno być oczywistością. Najważniejsze jest jednak to, że nie warto wdawać się w romanse w pracy. Szczególnie takie, które zaczęły się od upicia.

4. Uważanie się za duszę towarzystwa nie oznacza wcale, że rzeczywiście się nią jest. To inni oceniają, czy nasze dowcipy są śmieszne, czy żałosne. Dlatego też warto zachowywać się rozsądnie i z umiarem. Takie zachowanie jest nawet pożądane na firmowych imprezach. Wszak nie chcemy stać się przedmiotem plotek i śmiechów.

5. Nie można zaniedbywać swoich obowiązków następnego dnia po firmowej imprezie. Było miło, jednakże kolejny dzień oznacza już normalny powrót do pracy. Szef z pewnością nie będzie wyrozumiały nawet dla naszego kaca (przecież mogliśmy po prostu mniej pić!). Warto o tym pamiętać!

6. Są osoby, które bardzo lubią imprezować. Korzystają z każdej okazji, by móc dobrze się bawić. Nie pomyślą zatem, że imprezy firmowe to imprezy specyficzne - i gra toczy się na nich o bardzo wysoką stawkę. Czasem nawet o być lub nie być w firmie! Na podobnych imprezach warto raczej słuchać, niż dużo mówić o sobie. Nie warto także podlizywać się przesadnie szefowi i przełożonym, ponieważ oni szybko to wyczują i nie będą reagować. Nasi współpracownicy zaś mogą o nas pomyśleć coś złego.

Nie powinniśmy również pokazywać, że zbyt bardzo zależy nam na pozycji w firmie. Nie warto chodzić na wszystkie imprezy tylko po to, aby się każdemu pokazać i raczyć go sztucznym uśmiechem. Nie można oczywiście ciągle odmawiać przyjścia na pewne spotkania, jednakże najlepiej zjawić się tylko na kilku, zamiast bywać na wszystkich. W ten sposób pokażemy, że czujemy się częścią firmy, ale mamy też swoje życie. I że dobra zabawa nie jest naszym priorytetem. Przede wszystkim zależy nam na dobrym wypełnianiu swoich obowiązków!

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@bajkowa-chata.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.