Wczasy dla rodzin z dziećmi w Karpaczu

​Chcesz wybrać się na wczasy wraz z całą rodziną i poszukujesz do tego idealnego miejsca? W takim razie koniecznie powinieneś sprawdzić, jak wiele oferuje Ci Karpacz oraz jego niesamowite okolice. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do dalszej lektury naszego artykułu!

Piękna natura i Karkonosze

To chyba najważniejsza kwestia w przypadku takich wyjazdów. Każdy w końcu chce wraz z rodziną odpocząć, oderwać się od stresów w pracy czy, chociażby, od zgiełku miasta. W takim przypadku piękne krajobrazy, leśne ścieżki i szlaki turystyczne, czy po prostu cisza i spokój są wręcz konieczne.

Co konkretnie czeka na nas w okolicach Karpacz? Przede wszystkim, jeżeli lubimy górskie wyprawy i zdobywanie szczytów – warto zainteresować się zdobyciem Śnieżki. 1602 m.n.pm. - to najwyższy szczyt Sudetów. Droga na niego zaliczana jest do naprawdę malowniczych, doceniana jest przez naprawdę wielu turystów. Na szczycie czeka na nas nie tylko sama satysfakcja – dodatkowo znajdziemy tam Wysokogórskie Obserwatorium Metrologiczne. Do tego, po czeskiej stronie szczytu, znajduje się już nieużytkowane schronisko górskie. Pomimo tego, całe czas jest ono użytkowane jako punkt widokowy – koniecznie trzeba je odwiedzić, gdy już znajdzie się na szczycie. Widoki zapierają dech w piersiach!

Jeżeli jesteśmy fanami wspinaczki i lubimy uczęszczać np. na ścianki wspinaczkowe – powinniśmy koniecznie odwiedzić Krucze Skały. Wspinaczka jest tam w końcu bardzo intensywnie uprawiana, a samo miejsce idealnie nadaje się dla osób, które nie należą jeszcze do grupy zaawansowanych. Dodatkowo, jest to miejsce, które sprawdza się jako punkt widokowy – z tego miejsca będziemy mogli napawać się pięknem Doliny Kamiennej czy Góry Izerskiej. Naszym zdaniem jest to miejsce, które zdecydowanie warto odwiedzić!

Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia, a daniem wielu turystów – po prostu obowiązkowym, jest znana w całym kraju Świątynia Wang, zdaniem wielu największa atrakcja całego Karpacza. Jest to świątynia, która pierwotnie znajdowała się w … Norwegii! Powstała w XII w. W wieku XIX została jednak sprowadzona do Polski, przez jednego z możnych tych ziem. Częściowo została zrekonstruowana, jednak całość prezentuje się naprawdę doskonale. Jeżeli ktoś odwiedzi Karpacz – powinien poświęcić przynajmniej chwilę, aby nacieszyć się jej pięknem.

Atrakcje dla najmłodszych turystów

Czas jednak skupić się również na czymś więcej niż tylko na pięknej naturze i szczytach do zdobycia. Są to oczywiście atrakcje dla dzieci, których Karpacz oferuje naprawdę wiele. Pamiętajcie, że jeżeli chcecie posiadać naprawdę liczne i wysokie zniżki na korzystanie z nich – są one dostępne dla każdego gościa pensjonatu Leśny Dwór.

To zdaniem wielu jedna z najlepszych ofert noclegowych w całym Karpaczu. Jakość w tym przypadku połączona jest z naprawdę bardzo dobrymi cenami. Przestronne pokoje, szybki bezprzewodowy internet, wygodne łóżka, łazienka w każdym pokoju czy telewizor – to wszystko na Was czeka. I wszystko w naprawdę niskich cenach!

Przejdźmy jednak do wspomnianych już wcześniej atrakcjach. Jeżeli chcecie wiedzieć więcej o zniżkach – koniecznie odwiedźcie stronę wspomnianego pensjonatu Leśny Dwór. Dla dzieci, które lubią aktywnie spędzać czas wolny – idealnym wyborem będzie zdecydowanie się albo na park linowy, albo na bardzo popularne Western City, gdzie każde z nich będzie mogło zostać prawdziwym kowbojem! Wielu też na pewno zainteresuje Alpine Coster – letni tor saneczkowy, gdzie osiągane prędkości naprawdę robią wrażanie! Nie zamienia to jednak faktu, że każde z tych miejsc jest niezwykle bezpieczne dla wszystkich dzieci.

To oczywiście nie wszystko, co na nas czeka. Jeżeli preferujemy spokojne spędzanie wolnego czasu, na pewno wielu zainteresuje interaktywna wystawa klocków Lego czy Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska Do tego w Karpaczu możecie liczyć na naprawdę znakomite place zabaw.

Jak widać – jest w czym wybierać. Naszym zdaniem zdecydowanie się na wspólny, rodzinny wyjazd do Karpacza jest naprawdę znakomitą decyzją. Nikt nie będzie się tu nudził, piękna okolica czeka na odkrycie a Śnieżka – na zdobycie!

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@bajkowa-chata.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.