Wybór sali weselnej - na co zwrócić uwagę?

Okres poprzedzający zaślubiny to czas wypełniony wieloma obowiązkami, związanym z tym stresem i mnóstwem wyborów: sukni, butów, garnituru, kwiatów, tortu, czy też sali weselnej. Złe decyzje przy tak ważnych kwestiach mogą całkowicie zepsuć nam radość w najważniejszym dniu życia. W jaki sposób więc wybrać salę weselną, na jakie rzeczy powinniśmy zwracać szczególną uwagę?

Wielkość sali weselnej

To chyba podstawowa kwestia o której powinniśmy myśleć będąc na etapie poszukiwania odpowiedniej sali. Żeby wiedzieć jak dużej sali potrzebujemy musimy znać potencjalną liczbę gości, którzy przyjdą na weselę.

Sala na jednej kondygnacji czy może piętrowa?

Jest to kolejna rzecz nad którą warto się zastanowić, chociaż ja osobiście odradzam dwupoziomowe sale. Przede wszystkim będzie się to wiązało z tym, że część gości będzie odizolowana od pozostałych i poniekąd od Państwa Młodych, co na pewno nie wpłynie pozytywnie i rozluźniająco na panującą na weselu atmosferę. Goście będą też bez przerwy schodzili i wchodzili do góry. Również po wypiciu alkoholu od czego już tylko chwila moment i może zdarzyć się jakiś nieprzyjemny wypadek .

Jak blisko do parkietu?

Z doświadczenia wiem, że rozwiązania takie, jak to że stoły są tuż przy parkiecie, lub że parkiet jest w całkiem innym miejscu niż goście to najprostszy sposób aby ograniczyć liczbę bawiących się na naszym weselu osób. Gdy stoły będą za blisko parkietu do tańca ludzie nie będą mogli ze sobą swobodnie porozmawiać. Natomiast gdy przyjrzymy się odmiennej sytuacji i parkiet będzie znajdował się w całkiem innym miejscu niż stoły, może spowodować to że mniej ludzi będzie chciało na ten parkiet przyjść potańczyć.

Obsługa wesela

Najważniejsze jest to aby upewnić się czy obsługa wesela, a w szczególności menager sali są skłonni pójść nam na rękę w różnych drobnych sprawach czy zawsze będą zasłaniać się słowami „ale w naszej restauracji/na naszej sali zawsze tak odbywają się wesela” lub „niestety nic nie mogę zrobić”. Nie chcielibyśmy w końcu później niemiłych niespodzianek gdy okaże się, że nie wolno nam włączyć ogrzewania, czy też klimatyzacji, albo wyłączyć świateł w części sali. Tak więc jak widzimy jest to kwestia, której nie możemy pominąć. Pamiętajmy, że to Państwo młodzi są klientem i obsługa sali powinna starać się spełniać wszystkie niewykraczające poza pewne granice prośby.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@bajkowa-chata.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.