Przekąski na przyjęcie urodzinowe malucha

Jednym z pierwszych skojarzeń dzieci związanych z urodzinami, zaraz po prezentach, są słodycze. Rodzice, którzy organizują dla swoich pociech przyjęcia z tej okazji stają więc przed niemałym dylematem dotyczącym tego, jakie przekąski przygotować. Jedzenie jest tu tak samo ważne, jak kreatywne spędzania czasu i dobra zabawa. Jeśli na stołach pojawi się zbyt dużo słodyczy, może to sprawić, że najpierw niezdrowo pobudzą się goście, a po chwili staną się senni i ociężali. Mogą pojawić się również mdłości i innego rodzaju dolegliwości, które wiążą się z przejedzeniem tego typu produktami w połączeniu z intensywną i dynamiczną zabawą.

​ Nie oznacza to jednak, że trzeba zupełnie rezygnować z umieszczenia słodyczy na stole, ale dobrze jest, kiedy przynajmniej częściowo zastąpimy je zdrowymi i smacznymi przekąskami. Menu serwowane na przyjęciu powinno być w miarę różnorodne, tak, aby każdy mógł znaleźć w nim coś dla siebie. Przekąską idealną wydaje się tu być zrobienie owocowych szaszłyków. Z pewnością zechcą ich spróbować nawet niejadki. Owoce, które wybierzemy mogą być dowolne. Kroimy je w kostkę i nadziewamy na plastikowe patyczki, które posiadać będą zaokrągloną końcówkę. Prezentują się one tak dobrze, jak smakują. Można je uzupełnić syropem owocowym lub miodem, czy też niewielką ilością czekolady w formie płynnej.

Kolorowe galaretki i mini kanapeczki

Wystarczy kilka różnego koloru i smaku galaretek, aby stworzyć pyszny i łatwy deser, który świetnie sprawdzi się na przyjęciu urodzinowym. Przygotowuje się zgodnie z przepisem, który zawiera opakowanie, a następnie przelewa do naczynia jakim może być foremka do ciasta. Kiedy zastygną, kroi się je w kostkę i układa, mieszając na przemian kolory. Owocowe kanapeczki w wersji mini również są wspaniałym pomysłem na urodzinową przekąskę. Wystarczy użyć do nich krakersów lub chleba tostowego, na których poukłada się owoce i pokroi na mniejsze dzieci. Można również stworzyć wersję zawierającą warzywa umieszczone na zwykłym chlebie. Dzieci na pewno chętnie po nie sięgną i zanurzą w nich swoje zęby. Chipsy można zastąpić owocami, rodzynkami i orzechami. Warto jednak wcześniej upewnić się, czy któreś z zaproszonych dzieci nie ma na nie uczulenia.

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@bajkowa-chata.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.