Jak zorganizować sylwestra?

Trzeba przyznać, że czas między Świętami Bożego Narodzenia, a Nowym Rokiem to najlepszy moment na zorganizowanie imprezy sylwestrowej. Generalnie rzecz ujmując Sylwester może być zaplanowany z wyprzedzeniem lub spontanicznie, w ostatniej chwili. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, na co trzeba zwrócić uwagę organizując Sylwestra. Przeczytaj go koniecznie!

Zacznijmy jednak od tego, że najlepszym sposobem na rozpoczęcie przygotowań sylwestrowych jest upewnienie się, że wszyscy twoi przyjaciele są osiągalni. W związku z tym najpierw zadzwoń do najbliższych przyjaciół i powysyłaj maile z zaproszeniami do innych znajomych. Przede wszystkim także dokładnie określ ile osób towarzyszących mogą oni przyprowadzić ze sobą.

Pamiętaj także o tym, że zwykłe, proste, umieszczone w odpowiednich miejscach dekoracje sylwestrowe mają bardzo duży wpływ na klimat imprezy sylwestrowej. Nie zapominaj, że najważniejsze jest przecież pierwsze wrażenie. Dlatego też dookoła drzwi wejściowych umieść sznur białych migoczących światełek. Natomiast przedpokój udekoruj serpentynami oraz balonami. Koniecznie pamiętaj także o tym, że w trakcie imprezy goście będą się przemieszczać, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie zamocowanie dekoracji na suficie. 

Generalnie rzecz ujmując nie przejmuj się przygotowaniem jedzenia na imprezę. Po prostu poproś gości, żeby każdy z nich przyniósł swoją ulubioną sylwestrową przekąskę. Następnie sporządź listę tego, co poszczególni goście przyniosą ze sobą, żeby uniknąć powtarzania się potraw. Ponadto używaj kolorowych plastikowych kubeczków i talerzyków. Przede wszystkim nic się wówczas nie stłucze, a sprzątanie po imprezie będzie dużo łatwiejsze.

Zazwyczaj odliczanie do Nowego Roku odbywa się przy drinkach, koktajlach, piwie i napojach bezalkoholowych. W związku z tym najlepszym sposobem na szeroki wybór drinków jest poproszenie każdego z gości o przyniesienie ulubionego alkoholu. Oczywiście gospodarz powinien zapewnić szampana, piwo, akcesoria do drinków, kawę i wodę mineralną. Przede wszystkim jednak upewnij się, że goście, którzy nie zamierzają u ciebie nocować, mają umówionego kierowcę, który bezpiecznie odwiezie ich do domu.

Jeśli jednak masz wielu gości, którzy planują zostać do rana, albo i nawet dłużej to koniecznie zaopatrz się w jakieś dodatkowe materace lub karimaty, jeśli nie masz akurat tyle łóżek w swoim mieszkaniu. Natomiast, jeśli nagle okazałoby się, że osoby, które nie deklarowały chęci noclegu chcą jednak zostać na noc to zawsze możesz zapukać do sąsiada i zapytać, czy nie ma przypadkiem wolnego materaca lub karimaty. Najważniejsze to nie panikować i zachować dobry humor do Nowego Roku!

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@brimag.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.