Organizacja wesela krok po kroku


Jeśli zdecydujemy się na samodzielną organizację wesela musimy rozpisać sobie wszystkie etapy realizacji planu aby przyjęcie było idealne.

Etap pierwszy

Rok przed imprezą najważniejszą sprawą jest ustalenie budżetu jednak najpierw wypada poznać swoich rodziców. Według tradycji najlepiej spotkać się w domu rodzinnym Pana Młodego lub Panny Młodej.

Wracając do finansów należy przedstawić swoje możliwości aby nie zdarzyły się niespodzianki związane z brakiem pieniędzy. Warto porozumieć się jak ma wyglądać wesele i sala weselna, jaka przewidziana jest liczba gości etc. Należy pomyśleć o dodatkowej kwocie na tej cel na „nieprzewidziane wydatki” bo nigdy nie wiadomo co może wydarzyć się w trakcie organizacji przyjęcia.

Trzecim krokiem jest zaplanowanie terminu i zarezerwowanie restauracji, hotelu, sali weselnej, kościoła, Urzędu Staniu Cywilnego w zależności od potrzeb. Przy okazji należy wybrać zespół muzyczny lub DJ-a, kamerzystę i fotografa jednocześnie zaklepując sobie u danych osób termin.

Etap drugi

Około 8 miesięcy przed ślubem trzeba załatwić formalności w Urzędzie Stanu Cywilnego i/lub w kościele. Wielu księży wymaga od Młodej Pary aby zapisała się na kurs przedmałżeński.

Pół roku przed ślubem należy zająć się suknią ślubną i zdecydować czy ma być nowa, szyta przez krawcową czy wypożyczona. Następnie należy wybrać strój dla Pana Młodego.

Jeśli mamy już gotową sukienkę i garnitur trzeba wybrać się po obrączki ślubne. Niektóre pary decydują się na przetopienie własnego złota na obrączki, jest to rozwiązanie dużo tańsze.

Trzeba wybrać świadków i dokładnie określić ich rolę w dniu (a także przed) ślubu.

Etap trzeci

6 miesięcy przed ślubem warto zapoznać się z ofertą kosmetyczki i fryzjerki.

Jest to dobry czas na wybranie zaproszeń ślubnych i ich rozniesienie ich po gościach.

3 miesiące przed imprezą warto zaplanować podróż poślubną i dekoracje weselne a także menu. Nie można zapomnieć też o wyborze odpowiedniego tortu weselnego.

Już 2 miesiące przed ślubem należy skonstruować listę gości. Ważne jest ich odpowiednie rozsadzenie w sali i zorganizowanie noclegów.

Ostatnie działania

Dwa tygodnie przed ślubem trzeba pomyśleć o wieczorze kawalerskim i panieńskim (jest to rola świadków) a także o ostatnich przymiarkach.

W dniu ślubu należy zapomnieć o jakichkolwiek organizacyjnych rzeczach tylko skupić się na sobie i także na tym, że jest to ważny i wielki dzień. Tak starannie zaplanowana impreza powinna się już udać bez większych problemów.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@brimag.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.