Szukamy alternatywy dla huku sylwestrowych petard.

Nie każdemu po raz kolejny chce się spędzać koniec roku na miejskim festynie lub w otoczeniu tych samych osób, które towarzyszyły nam w żegnaniu poprzednich lat przez dekadę. Jeśli czujesz, że pora przeżyć coś nowego i że nie zniesiesz kolejnej nocy sylwestrowej przed ekranem telewizora lub z butelką szampana w towarzystwie znajomych na rynku miasta, w którym mieszkasz – zacznij działać. Do wyboru masz przynajmniej kilka propozycji. To, którą z nich zdecydujesz się wybrać – zależy wyłącznie od Ciebie.

Nurkowanie w Egipcie może okazać się ciekawą alternatywą dla tradycyjnego, polskiego Sylwestra. Arabowie jednak kończą rok w nieco inny sposób, niż Europejczycy, dlatego nie da się tam wyczuć atmosfery świątecznego zakończenia upływającego cyklu 12 miesięcy. Można więc udać się do miejscowości Dahab położonej nad Morzem Czerwonym. Program rozrywek bierze pod uwagę dziesięć prób zejścia pod wodę, z czego specjalne nurkowanie nocą, 31 grudnia ma w sobie mnóstwo mistycyzmu oraz tajemniczości. Czyż spotkanie morskiej magii nie jest ciekawsze i bardziej kreatywne od obserwowania często bezmyślnie prowokowanego huku petard i innych środków pirotechnicznych? Po powrocie z głębin można koncentrować się na świętowaniu z okazji nadejścia Nowego Roku wśród osób, które tak jak nas do Egiptu zawiodła pasja kierowana szóstym zmysłem.

Ciekawie prezentuje się także pomysł organizacji Sylwestra w Wiedniu. Tam, każdego roku na zamku Hofburg odbywa się bardzo podniosły bal. W Operze Wiedeńskiej zobaczyć można operę "Nietoperz". Najbardziej w tym okresie świętuje się w niezwykle malowniczej, najstarszej części miasta. Na uliczkach dostrzec można liczne kramy ze słodyczami. Na specjalnie zaaranżowanych scenach gra się muzykę klasyczną oraz współczesną. Z miejsca na wiedeńskich ulicach przystąpić można także do przyśpieszonych kursów tańca, chodzi oczywiście o osławiony walc wiedeński. W pierwszy dzień Nowego Roku warto pod ratuszem obejrzeć koncert z tamtejszej filharmonii transmitowany za pośrednictwem telebimu.

Świętowanie nowego roku na Copacabanie to propozycja dla osób nieoszczędzających na dalekich podróżach. Taki wypad kosztuje wprawdzie bardzo dużo, ale pozostawia w pamięci niezatarte i wspaniałe wspomnienia. Jadąc tam, należy ubrać się na biało, ponieważ Brazylijczycy uważają kolor bieli za przynoszący szczęście. Turyści przychodzący bawić się na plażę biorą ze sobą różne specyfiki kosmetyczne, kwiaty i inne rośliny egzotyczne, by wrzucić to wszystko w bezkres morza. Oddają w ten sposób hołd bogince Yemanji, znanej z dawnych, afrykańskich legend. Turyści bawią się przy dynamicznej muzyce brazylijskiej, z której na czoło wysuwają się takie gatunki, jak samba, czy rumba. Nie można także zapomnieć o niezwykle malowniczych pokazach sztucznych ogni.

Zwolennikom spędzania Sylwestra w ojczystym kraju możemy polecić Białkę Tatrzańską. Tamtejsze termy posiadają wodę niezwykle bogatą w potas, wapń oraz magnez. Baseny są prawdziwym rajem dla wszystkich miłośników pływania i aktywnego spędzania wolnego czasu. Termy znajdziemy również w Bukowinie Tatrzańskiej, która położona jest około 20 km od Zakopanego, a panuje w niej zupełnie inna atmosfera. A kto nie chciałby spędzić sylwestra przy takich pięknych widokach, jakie nam dają polskie góry? Sprawdź ofertę sylwestrową już teraz!

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@bajkowa-chata.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.