Bezpieczeństwo na imprezie firmowej jak o nie zadbać?

Imprezy firmowe to przyjęcia, które ostatnimi czasy cieszą się coraz większą popularnością. Tego rodzaju imprezy integrują pracowników i świadczą bardzo pozytywnie o firmie, która je organizuje. Mimo iż organizacja takiej imprezy to zwykle są bardzo duże koszty, jednak warto je ponieść, aby móc cieszyć się dobrą renomą przedsiębiorstwa oraz posiadać zintegrowanych, rozluźnionych, zadowolonych i docenionych pracowników. Jednak, aby impreza firmowa była w pełni udana na naszych barkach spoczywa obowiązek zadbania przede wszystkim o bezpieczeństwo na takiej imprezie. Jak to zrobić? Poniżej znajdziesz krótki poradnik na ten temat.

Gdy myślimy o imprezie to często automatycznie wyobrażamy sobie incydenty, które mogą jej towarzyszyć. Niestety, ale ostatnie wydarzenia na EURO 2016 pokazały nam, że bezpieczeństwo powinno być zawsze, a to zawsze sprawą priorytetową, chociaż nie zawsze tak się dzieje. W związku z tym, podczas organizowania imprezy firmowej dobrze jest zadbać o bezpieczeństwo, aby zapewnić swoich ludziom maksymalny spokój, odpoczynek oraz komfort podczas zabawy.

Jeśli decydujemy się na organizację imprezy firmowej to koniecznie powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo na dwóch liniach: biernej oraz doraźnej. Co do bezpieczeństwa biernego to wynajem firmy cateringowej, która zadba o harmonogram podawania dań, porządek na sali i spełnianie zachcianek osób zaproszonych, typu dedykowane dania czy specjalne drinki. Natomiast bezpieczeństwo doraźne to w kolei wynajem trzech lub czterech ochroniarzy, którzy będą pilnować tego, aby w trakcie zabawy nie dochodziło do żadnych, niepotrzebnych incydentów. Biorąc pod uwagę fakt, że tego rodzaju imprezy odbywają się zazwyczaj w sobotę – szansa na niespodziewane zagrożenie jest dużo większa niż zwykle.

Jakie czekają nas koszty? No cóż zatrudnienie od 3 do 4 ochroniarzy jest to wydatek rzędu 250 złotych od osoby. Ale, gdy przygotowujemy imprezę dla 20 pracowników to nie potrzebujemy zatrudniać aż czterech ochroniarzy. Jest to właściwa liczba ochroniarzy, ale w wypadku, gdy organizujemy przyjęcie na 50 osób. Generalnie tacy ochroniarze raczej nie będą mieli zbyt dużo pracy, ponieważ pracownicy, którzy wiedzą, że na sali szef raczej będą czuli się spokojnie to warto ich zatrudnić, aby z psychologicznego punktu widzenia zapewnić im maksimum bezpieczeństwa.

Jeśli jednak organizujemy imprezę w restauracji hotelowej to raczej nie będziemy musieli przejmować się zatrudnianiem ochroniarzy. To hotel powinien zapewnić udział ochroniarzy, ponieważ i tak są one zazwyczaj zatrudnione do pilnowania obiektu. Dużo osób między innymi dlatego decyduje się na organizacje imprez w hotelach, bo nie tylko zaoszczędzą na ochronie, ale też zapewnią niemal 100% bezpieczeństwo swoim ludziom.

 

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@brimag.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.