O imprezach masowych bez tajemnic.

Organizacja imprez masowych wymaga nie lada odwagi i dokładności. W branży organizacji imprez masowych powinny działać osoby odpowiedzialne i nastawione na sukces. Przydaje się także znajomość rynku muzycznego oraz orientacja na wytyczone cele.

Na początek wypadałoby wyjaśnić, jaką imprezę nazywamy eventem masowym. Jest to ten typ imprezy, gdzie na terenie otwartym zmieścić się powinno co najmniej 1000 osób, a na obiektach zamkniętych najmniej 500 lub 300 (dotyczy imprezy o charakterze sportowym). Imprezy masowe dzielimy na te, które są biletowane oraz na te, na które wstęp ma się zupełnie za darmo. Ważnym aspektem jest bezpieczeństwo uczestników. Chyba nie trzeba nikomu przypominać o konieczności obecności urządzeń sanitarnych w miejscu, gdzie odbywa się koncert lub inne wydarzenie o charakterze sportowym lub kulturalnym? Do tego organizator jeszcze przed rozpoczęciem przygotowań do imprezy ma za zadanie zbadać poziom techniczny budynku służącego za miejsce eventu na każdym jego poziomie, by w razie potrzeby móc zlikwidować na czas wszelkie zagrożenia lub zwyczajnie zmienić obiekt.

Pamiętać trzeba także o tym, że na imprezy masowe przychodzą nie tylko ludzie otwarci i chętni do nieskrępowanej zabawy, ale także ludzie nastawieni jedynie na to, by zepsuć wieczór innym współtowarzyszom imprezy. Na takich ludzi także trzeba znaleźć sposób. Najlepiej zatrudnić w celu ochrony obiektu profesjonalnych przedstawicieli znanej firmy ochroniarskiej. Ich zadaniem będzie kontrolowanie, czy w pobliżu nikomu nie dzieje się krzywda.

Jeżeli organizuje się imprezę masową o charakterze muzycznym, trzeba mieć wyczucie do zmieniających się trendów oraz oko na aktualne gwiazdy. Zaproszenie na imprezę masową wyłącznie wykonawców, których popularność dawno już minęła nie zawsze się sprawdza. Dobrze byłoby, gdyby jedno z wykonawców zaproszonych na występ w aktualnym czasie królowało na listach przebojów, co z pewnością podniesie zainteresowanie wśród publiczności. Pozostałe gwiazdy mogą nie być już tak bardzo popularne. Ważne, by znaleźć odpowiedni "wabik" dla publiczności w postaci określonego wykonawcy.

Nie obejdzie się bez konieczności kontaktu z włodarzami miasta lub innej miejscowości, gdzie odbywać się będzie impreza. To oni wydają pozwolenia na przeprowadzenie masowych eventów. Mogą także odmówić, ale pocieszającym jest fakt, że od negatywnej decyzji przysługuje odwołanie.

Reklama skutecznie i mądrze przeprowadzona pomoże na wydarzenie ściągnąć tłumy. Oprócz Internetu w osiągnięciu promocyjnych założeń pomóc może także niejedna audycja radiowa oraz organizowane konkursy – także na ekranach telewizyjnych. Jeden organizator eventów nie zawsze może sobie samodzielnie poradzić z ogromem obowiązków, jakie czekają na niego przy tworzeniu i realizowaniu całej koncepcji. Dlatego za pojęciem "organizatora" kryje się tak naprawdę nierzadko sztab wysoce wykwalifikowanych ludzi, którzy w przygotowywaniu i obsługiwaniu wielkich imprez masowych widzą nie tylko dobry zarobek, ale także możliwość realizacji własnych pasji w połączeniu z bezpośrednim kontaktem z najpopularniejszymi artystami.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@brimag.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.