Wybór lokalu na przyjęcie weselne

Rezerwacja sali w restauracji lub hotelu, które zajmują się przygotowaniem przyjęć weselnych, to często jedna z pierwszych decyzji, jakie muszą podjąć małżonkowie. Później przychodzi czas na kolejne ważne wybory – ustalenie menu, przygotowanie dekoracji oraz rozmieszczenie gości. Wszystkie te czynniki zaważą na ostatecznych odczuciach gości ale także państwa młodych, dlatego warto poświęcić tym zagadnieniom sporo uwagi i sprawdzić co najmniej kilka możliwych lokalizacji, zadając kilka kluczowych pytań.

Liczba gości i potrzebnych noclegów

Od tych czynników zależy wielkość poszukiwanej sali, ale także rodzaj obiektów, których oferta będzie brana pod uwagę. W przypadku znacznej liczby gości z innych regionów Polski istotna będzie możliwość zapewnienia im komfortowych noclegów w tym samym budynku, w którym znajduje się sala weselna. Najlepszą odpowiedzią na takie zapotrzebowanie będzie organizacja przyjęcia w hotelu.

Aspekty estetyczne

Niezapomniana oprawa wesela to często oczko w głowie przyszłych panien młodych – dekoracje, kolorystyka i styl na długo zapadają w pamięć i podkreślają wyjątkowy charakter uroczystości. To od nowożeńców zależy, czy zdecydują się na wesele w stylu glamour czy rustykalnym – wybrany przez nich lokal musi jednak współgrać z tą koncepcją i dawać możliwość wprowadzenia odpowiednich dodatków. Jest to szczególnie istotna kwestia w przypadku wnętrz zabytkowych, gdzie nie każda zachcianka klientów może zostać spełniona. Ciekawym pomysłem może być także wykorzystanie pięknego tarasu lub ogrodu – jeśli ślub odbywa się w miesiącach letnich, istnieje duża szansa, że uda się zorganizować tam miejsca dla gości czy sesję ślubną.

Menu

Po wcześniejszej rezerwacji sali przychodzi moment, kiedy należy podjąć ostateczne decyzje co do kształtu menu. Dochodzą tu do głosu indywidualne preferencje klientów, ale warto posłuchać również sugestii menadżera hotelu lub restauracji. Zawsze warto rozważyć także włączenie kilku dań wegetariańskich, dzięki czemu nikt z gości nie poczuje się pominięty. Uzgodnienia wymaga ponadto kwestia alkoholu oraz weselnego tortu. Wszystko to zaważy na ostatecznej cenie organizacji przyjęcia. Jeśli wśród gości znajdują się rodziny z dziećmi, warto zapytać o cenę menu dla dzieci.

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@bajkowa-chata.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.