Prezent urodzinowy dla dziecka

Wręczając dziecku prezent urodzinowy z pewnością już w pierwszej chwili odczytamy jego reakcję. Jeśli mu się spodoba, na jego twarzy namaluje się uśmiech, jeśli nie - mina będzie skrzywiona, a rozczarowanie nie zostanie ukryte. Z tego względu wybór odpowiedniego podarunku jest nie lada wyzwaniem. Łatwiej jest wtedy, kiedy szukamy prezentu dla własnego dziecka, znamy je przecież najlepiej i wiemy, o czym marzy. Ryzyko, że nie trafimy, jest tutaj niewielkie. Zdecydowanie trudniej jest wtedy, kiedy otrzymujemy zaproszenie na przyjęcie organizowane na cześć jubilata. Zakup powinien być przemyślany i nie może być przypadkowy.

​Najlepszym rozwiązaniem jest wcześniejsze zorientowanie się co do tego, jakie zainteresowania ma dziecko, bo zawęża to nieco obszar naszych poszukiwań. Ważne jest to, aby uwzględnić wiek dziecka oraz jego płeć. Kupując książki, puzzle czy gry planszowe trzeba przeczytać, dla jakiej grupy wiekowej są one skierowane. Bezpieczne jest również poruszanie się wśród bezpiecznych obszarów, jakim jest wybór czegoś związanego z samochodami, militariami lub sportem - dla chłopców, i światem księżniczek, wróżek, czarodziejek i bajek - dla dziewczynek. Zawsze można też zapytać sprzedawcę o to, co warto wybrać i co cieszy się obecnie zainteresowaniem i popularnością.

Spełnianie marzeń

Aby uzyskać pewność, że wybrany przez nas podarek trafi w upodobania dziecka, można zapytać jego rodziców o małą podpowiedź. Nie jest to nic złego, podkreśla jedynie zaangażowanie i chęć sprawienia jubilatowi przyjemności. Kontakt z innymi gośćmi pomoże uniknąć sytuacji, w której prezenty zostaną powielone. Można również zdecydować się na prezent składkowy, który świetnie sprawdzi się w przypadku, gdy chcemy spełnić marzenie dziecka odnośnie dużego i wyśnionego prezentu. Ten z pewnością je uszczęśliwi i okaże się bardziej wartościowy niż kilka mniejszych. Ofiarowanie pieniędzy nie jest dobrym pomysłem, dlatego, że może świadczyć o pewnego rodzaju ignorancji. Małe dzieci jeszcze nie do końca wiedzą, jaka jest ich wartość, dlatego też nie cieszą się za bardzo, gdy je otrzymują. Możemy jednak zdecydować się na taki prezent wtedy, kiedy jubilat w jasny sposób zasygnalizuje, że właśnie tego oczekuje. W każdym innym przypadku warto wykazać się odrobiną inwencji i pomysłowości.

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@brimag.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.