Jak zorganizować ślub oraz wesele, tak by uniknąć stresu oraz niepotrzebnych problemów?

Okazuje się, że ślub i wesele to niezły sprawdzian z umiejętności organizacyjnych, a także sztuki negocjacji. Pomimo iż zarówno młodzi, jak i rodzice chcą, aby ślub miał należytą oprawę to ich oczekiwania mogą się bardzo od siebie różnić. Poniżej znajdziesz kilka porad, dotyczących tego, jak rozwiązać niejeden ślubny problem.

Musimy być świadomi, ze przygotowanie ceremonii ślubnej oraz wesela to bardzo duże obciążenie psychiczne dla rodziców oraz dla młodej pary, ponieważ jest tyle spraw do załatwiania, tyle decyzji do podjęcia. Bardzo często zdarza się też tak, że młodzi oraz ich rodzice mają rozbieżne wizje tego uroczystego dnia i każdy chciałby zorganizować wszystko po swojemu. Bywa i tak, że linie podziału przebiegną pomiędzy obiema rodzinami, i np. jednak oczekuje uroczystości cywilnej, a dla drugiej liczy się tylko przysięga przed ołtarzem. Kolejnym źródłem stresu może być nawet decyzja czy urządzamy ślub bez hucznego wesela, tylko ze skromnym obiadem dla rodziny czy też robimy wielkie przyjęcie?

Bardzo dużym ułatwieniem jest oraz rozwiązaniem wszelkich problemów i spraw spornych, gdy od razu ustalimy sobie, kto o czym decyduje. Mogłoby się wydawać oczywiste, że głos decydujący mając sprawcy całego zamieszczenia, czyli narzeczeni. Ponieważ to oni postanowili się pobrać, to oni będą głównymi bohaterami tego wydarzenia, mają więc prawo do wyboru i rodzaju uroczystości weselnej oraz ślubu. Jednak, niestety, niektórym rodzicom bardzo trudno jest to zaakceptować. Bowiem próbują oni realizować własne pomysły i bardzo często stawiają na swoim, zwłaszcza, gdy mają wszystko sfinansować.

Dlatego dobra rada dla rodziców brzmi: jeśli wasze dziecko jest na tyle dorosłe, by wstąpiło w związek małżeński, czyli wzięło odpowiedzialność za szczęście drugiej osoby, ma chyba prawo do decydowania o mniej istotnych kwestiach, np. ślubnym stroju, wielkości wesela czy rodzaju ceremonii.  Pamiętajcie, że macie być ich konsultantami, doradcami, pomocą. Waszym zadaniem jest pomóc zrealizować ich wizje, nawet jeśli chcą, by był to cichy ślub na leśnej polanie. Musicie wierzyć w to, że to będzie jedyny w swoim rodzaju, piękny dzień. Plusem takiego podejścia do sprawy jest dodatkowa korzyść – nie wy jesteście autorami projektu, więc nie musicie się o wszystko martwić!

Co do młodych – jeśli oczekujecie wsparcia przy finansowaniu i organizacji uroczystości to określcie na czym zależy Wam najbardziej, a w jakich kwestiach możecie oddać prawo do decydowania Waszym rodzicom.

Ślub to tak naprawdę wielki test zarówno dla młodej pary, jak i dla ich rodziców. Z jednej strony jest to sprawdzian, na ile dorośli są ludzie, którzy się pobierają, czyli na ile są w stanie przeforsować swój pomysł na ślub, a z drugiej na otwartość lub sztywność rodzin.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@brimag.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.