3 najważniejsze kwestie dotyczące wyboru lokalu weselnego

Wybór sali weselnej i zarezerwowanie w niej terminu to jedna z pierwszych decyzji związanych z organizacją przyjęcia weselnego. Najczęściej podejmowana jest na długo przed uroczystością. Obiektów, które wynajmują sale jest mnóstwo, ale te najlepsze posiadają bardzo napięte terminarze i trudno jest załatwić cokolwiek na ostatnią chwilę. Przedstawiamy 3 najważniejsze kwestie, które warto wziąć pod uwagę, decydując się na konkretną salę.

Charakter i styl wesela
Pierwszym czynnikiem decydującym o rodzaju sali weselnej powinien być rodzaj imprezy, którą chcemy urządzić. Huczne wesele na 200 osób trudno zorganizować w restauracji. Natomiast na kameralny obiad w gronie najbliższych nie warto wynajmować całej karczmy. Stylistyka sali powinna pasować do stylu naszego wesela. Inna będzie w przypadku wesela klasycznego, inna w przypadku wesela w stylu rustykalnym, jeszcze inna, gdy urządzamy wesele nowoczesne.

Odległość od kościoła lub urzędu
Zasada jest prosta: im bliżej, tym lepiej. Duża odległość między lokalem, a miejscem ceremonii generuje sporo problemów organizacyjnych. Bardzo często zdarzają się wówczas opóźnienia w rozpoczęciu przyjęcia i zmiany całego grafiku imprezy np. w godzinach wydawania posiłków. To również spore utrudnienie dla gości. Długa jazda samochodem, tuż po ceremonii ślubnej, może okazać się też zwyczajnie męcząca i uciążliwa zwłaszcza, gdy goście natrafią na korki.

Prywatność
To kwestia, nad którą niewiele osób zastanawia się przed wyborem sali. Okazuje się jednak bardzo istotna. Lokale położone na uboczu zapewniają więcej ciszy i spokoju, niż te położone w centrum miasta, przy ruchliwych ulicach. Poza tym wiele obiektów oferuje klientom kilka sal weselnych. Warto, więc zadbać, aby nasza sala miała oddzielne wejście, a najlepiej oddzielną infrastrukturę. W przeciwnym razie goście będą mieszać się ze sobą. Dodatkowym udogodnieniem, które coraz częściej pojawia się w obiektach weselnych, jest ogród lub taras, który może być dostępny dla gości. To również fantastyczne tło dla wszelkiego typu atrakcji urządzanych z myślą o gościach. Jeżeli takie miejsce istnieje, dobrze jest zastrzec w umowie, że osoby postronne nie będą miały do niego wstępu. Nie chcemy przecież mieć na przyjęciu weselnym nieproszonych gości.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@brimag.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.