Urodziny dziecka - w domu czy w bawialni?

Dzieci przez cały rok czekają na moment, w którym będą miały urodziny. Oczekiwania to jest zwykle bardzo niecierpliwe i utęsknione, bo świąteczny dzień jest dla nich czymś niepodważalnie wyjątkowym. Aby uczcić tę uroczystość, dobrze jest zorganizować przyjęcie, które wypełni dobra zabawa i zapewni niezapomniane wspomnienia. Taka impreza świetnie sprawi się w warunkach domowych, chociaż jej przeprowadzenie nie jest najłatwiejsze. To rodzice odpowiadają tu za dobrą zabawę i najlepszą atmosferę. Dziecku dobrze jest dać swobodę w kwestii tego, kto się na nim pojawi. Oczywisty jest fakt, że dobre towarzystwo jest niezbędnym elementem wspaniałego czasu.

​Urodziny powinny mieć jakiś motyw przewodni, którego wymyślenie spoczywa w rękach rodziców. Może to być styl piratów, przeniesienie się do epoki dinozaurów, czy krainy pełnej księżniczek i magii. Powinien łączyć się on z zainteresowaniami malucha i przekładać się na dekoracje, przekąski, ozdoby, a także zastawę stołową. Najważniejsze jest to, aby wymyślić szereg zabaw, które zachęcą dzieci do aktywności. Internet i książki pełne są inspiracji, które można wykorzystać. Dobrym pomysłem jest również wynajęcie na tę okazję animatora, który zajmie się wypełnieniem przestrzeni czasowej przyjęcia. Koszty są tu zdecydowanie mniejsze, niż w przypadku urządzenia imprezy w bawialni, a czas na wspólną zabawę nieograniczony.

A może sala zabaw?

Coraz więcej dorosłych decyduje się na wybór tego wariantu. Urodziny można zorganizować w klubach malucha, przedszkolach, salach zabaw, ośrodkach sportowych i restauracjach. Wybór najlepszej lokalizacji powinien być związany z wiekiem dziecka i jego zainteresowaniami. Sala zabaw jest najprostszym i najlepszym sposobem na to, aby zapewnić dzieciom udaną zabawę. Rozwiązanie to jest jednak dość kosztowne, gdyż za każdego gościa będziemy musieli zapłacić od 30 do 100 złotych. Przygotowania jednak ograniczają się do wręczenia zaproszeń, a jedzenie, dekoracja, opieka i animacja wolnego czasu leżą w gestii organizatorów. Po imprezie nie trzeba sprzątać, a przed, podejmować czynności związanych z przygotowaniem jedzenia i zagospodarowaniem czasu, co z pewnością jest bardziej korzystnym rozwiązaniem dla rodziców, którzy są zapracowani i nie mają możliwości podjęcia się tych zadań.

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@bajkowa-chata.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.