Organizacja wesela

Organizacja wesela pochłania sporo energii, a odpowiednie zaplanowanie tego, co należy zrobić przed tym dniem, pozwala na załatwienie wszystkich spraw bez stresu. Warto wiedzieć, co należy zrobić przed i w trakcie wesela, tak aby było one niezwykle udane.

Rok przed ślubem

Rok do ślubu wydaje się odległym terminem? To bliżej, niż może się wydawać! Przygotowania należy rozpocząć od określenia daty ślubu, dzięki temu można przejść do dalszych kroków. Określenie terminu naprawdę pomaga, poza tym pozwala gościom na wstępne przygotowanie się do wesela.

Po określenie terminu należy wybrać miejsce, zarówno ślubu, jak i przyjęcia weselnego. Osoby decydujące się tylko i wyłącznie na ślub cywilny mogą korzystać z możliwości zawarcia związku poza urzędem stanu cywilnego, z czego korzysta naprawdę wiele osób, które chcą zorganizować ślub w iście amerykańskim stylu. Wybierając miejsce na przyjęcie należy pod uwagę wziąć wiele czynników, przede wszystkim musi ono mieć wystarczającą ilość miejsc. Przed wyborem miejsca należy określić swój budżet, różne sale weselne mają różne cenniki i czasami bliskie siebie miejsca posiadają kilkutysięczną różnicę w cenie. Należy również określić, jak długo będzie trwało wesele oraz czy będzie potrzebny nocleg. Niektóre sale weselne posiadają od razu miejsca noclegowe, w innych przypadkach trzeba zarezerwować miejsca w hotelu.

Wybranie zespołu muzycznego także powinno odbyć się rok przed weselem, dobre zespoły mają często zarezerwowane terminy nawet dwa lata do przodu! Zamiast zespołu można wybrać DJa, który będzie grał nowsze piosenki.

Fotograf oraz kamerzysta to także sprawy, które należy załatwić jak najszybciej. Dobry fotograf i kamerzysta są na wagę złota, należy więc postarać się o ich wybranie jak najszybciej. Warto także zarezerwować termin sesji ślubnej, czasami odbywa się ona zaraz po ślubie, a czasami jakiś czas po zawarciu związku małżeńskiego.

Jeżeli szukasz pomysłu na prezent dla gości weselnych - sprawdź nasze 10 propozycji na prezenty!

Na sześć miesięcy przed weselem

Pół roku przed weselem to czas na myślenie o ubraniach dla Młodej Pary, dzięki temu można mieć pewność, że waga zbytnio się nie zmieni i zakupione ubranie będzie idealnie leżeć. Oczywiście, czasami potrzebne są małe poprawki krawieckie na około dwa tygodnie przed weselem, ale nie będą one zbyt duże. Jeżeli ktoś chce zakupić luksusową sukienkę znanego projektanta, czasami czas oczekiwania na realizację wynosi nawet rok!

Pół roku przed ślubem należy pomyśleć o zaproszeniach, można zacząć je już wręczać, tak aby goście mieli wystarczająco dużo czasu do przygotowania się na ślub. To także czas na wynajęcie samochodu do ślubu oraz zarezerwowanie wizyty u fryzjera i makijażystki. Warto od razu umówić się na próbny makijaż i fryzurę.

Przed ślubem

Trzy miesiące przed ślubem to czas na zakup obrączek, wypróbowanie menu oraz rozmieszczenie gości. To także odpowiedni czas na zamówienie tortu. Na miesiąc przed ślubem należy sprawdzić listę gości i zweryfikować, kto zgłosił swój udział, a kogo nie będzie w tym dniu, dzięki temu uniknie się płacenia za miejsca dla nieobecnych osób.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@brimag.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.