Turyści w białych kołnierzykach

W Polsce organizuje się coraz więcej spotkań biznesowych. Nasze miasta stają się popularne wśród firm, które zajmują się organizowaniem różnorakich konferencji i spotkań. Na taką obecność w Polsce decyduje się coraz więcej osób. Przede wszystkim uczestniczy takich spotkań dobrze się w naszym kraju czują i dlatego organizatorzy chętnie tutaj z nimi wracają. Okazuje się, że polskie miasta znajdują się w pierwszej dziesiątce najbardziej atrakcyjnych miast, jeśli chodzi o miejsce do organizowania konferencji i spotkań biznesowych, to pokazuje poziom jaki prezentujemy.

Okazuje się, że prawie jedna trzecia przyjeżdżających do Polski osób to ludzie, którzy przyjeżdżają tutaj ze względów zawodowych. Najwyżej z naszych miast w tym rankingu znajduje się oczywiście Kraków, który jest bardzo popularny wśród gości z zagranicy i to jako miasto turystyczne i miasto do spotkań służbowych. Do najbardziej prestiżowych wydarzeń, które są u nas organizowane należy forum ekonomiczne w Krynicy, w którym uczestniczy wiele poważnych gości. Dużym zainteresowaniem cieszą się także liczne spotkania organizowane w Sopocie. Tego rodzaju spotkania okazują się dla bardzo wielu miast szansą na potencjalny rozwój pod warunkiem, że takie miasta będą gotowe do tego, by przyjąć licznych turystów i będą mieli im co zaoferować. Trzeba pamiętać, że obecnie turysta w białym kołnierzyku ma najczęściej dużo większe wymagania niż inny, zwykły turysta, dlatego przygotowane obiekty muszą być lepsze a atrakcji w danym miejscu musi być jak najwięcej. Okazuje się, że w wielu miejscach powstają supernowoczesne obiekty, które są przygotowane do tego, by przyjmować różnych gości, którzy przybywać będą właśnie na spotkania biznesowe. Jeśli inwestor decyduje się na przygotowanie takiego miejsca musi pomyśleć o bardzo wielu elementach, które będą w ostatecznym rozrachunku decydować o praktyczności i zainteresowaniu gości. Taki supernowoczesny obiekt powstanie właśnie w Katowicach i będzie nastawiony właśnie na takich gości. Powstający tam budynek ma przyjmować nawet 80 tysięcy gości rocznie i jednocześnie będzie kosztował prawie 300 milionów złotych, a więc jest to inwestycja o ogromnej sakli. Takich obiektów całym kraju powstaje obecnie coraz więcej. W Warszawie takim miejscem, które ma przyciągać organizatorów różnych konferencji będzie między innymi Stadion Narodowy. Jest to obiekt, który okazał się inwestycją naprawdę udaną ponieważ jest wielofunkcyjny i znajduje się tam wiele przestrzeni na organizację konferencji i spotkań biznesowych. Można tam spokojnie przygotować różnego rodzaju tragi i spotkania.

Przykładem takiego dużego spotkania będzie oczywiście kongres ONZ, który tam się odbył. Od dwóch lat na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich działa również duża sala widowiskowo - konferencyjna, która może przyjąć około 2 tysiące gości i ma bardzo duży ekran. W sumie w Poznań Congress Center przygotowano około 70 sal, które mają różną wielkość i duże pawilony wystawowe w liczbie 16. W przyszłym roku nowe obiekty powstaną między innymi na terenie Krakowa, gdzie w sumie będzie mogło być nawet około 3 tysięcy gości. Dodatkowo będzie to świetna lokalizacja, która znajduje się w miejscu, z którego będzie widać przez foyer Zamek Królewski na Wawelu. Będzie to jeden z największych obiektów wystawowych, który będzie charakteryzował się nowoczesnością. Takie zainteresowanie inwestycjami nie budzi specjalistów, którzy oceniają, że spotkania biznesowe w Polsce są organizowane głównie w dużych miastach, dlatego inwestorzy chcą to wykorzystać i przygotować inwestycje, które potem pozwolą im dobrze zarabiać.

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@brimag.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.