Idealna sala weselna

Organizacja przyjęcia weselnego wymaga wielu skoordynowanych działań. Jedną z pierwszych decyzji, jakie musi podjąć Para Młoda jest wybór sali weselnej. Lokal ma podobać się przyszłym małżonkom oraz gościom weselnym. To wiemy wszyscy. Ale co jeszcze jest ważne?

Styl wesela

Niezwykle istotne jest dopasowanie lokalu weselnego do stylu i charakteru wesela. Nowoczesne przyjęcie weselne nie może być organizowane w obiektach w wiejskim stylu z folklorystycznymi detalami. Z kolei typowa polska biesiada weselna zorganizowana w restauracji w eleganckim pałacyku będzie sprawiała wrażenie kompletnego pomieszania stylów. Jeżeli zależy nam na stworzeniu własnej aranżacji sali, wybierzmy lokal, który da nam taką możliwość. W przypadku niektórych sal umieszczenie dodatkowych elementów dekoracyjnych będzie groziło wrażeniem przesytu i chaosu, a tego również należy unikać.

Wielkość sali

To chyba jedna z najważniejszych kwestii. Zanim podejmiemy decyzje o wyborze sali, musimy znać dokładną liczbę gości. Wielkość sali powinna umożliwiać swobodny posiłek i zabawę wszystkim weselnikom. Zaufajmy w tej kwestii managerom obiektów. Oni nie pierwszy raz organizują imprezę na danej sali i dokładnie wiedzą, jaka maksymalna liczba osób może zmieścić się w danym lokalu. Podkreślmy, że zmieścić się nie oznacza być upchniętym, jak przysłowiowe sardynki w puszce. Co więcej, część lokali określa także minimalną liczbę osób. Wynika to ze względów finansowych. Przy mniejszej liczbie gości lokalowi nie opłaca się organizacja przyjęcia.

Noclegi dla weselników

Jeżeli posiadamy przyjezdnych gości z reguły zależy nam na tym, aby nie musieli oni martwić się o nocleg. Nie wszystkich jesteśmy przecież w stanie przyjąć we własnym domu. Najlepiej w tej sytuacji wybrać salę weselną w obiekcie, który zapewni także miejsca noclegowe. Co prawda, istnieje możliwość noclegów w innym miejscu, jednak dla gości może być to kłopotliwe, a my dodatkowo będziemy musieli zorganizować transport i pokryć jego koszt. Urządzenie wesela, jeżeli chodzi o koszty, w wielu przypadkach staje się studnią bez dna. Warto, więc ciąć je w każdym możliwym miejscu.

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@bajkowa-chata.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.