Lista rzeczy do zrobienia przed ślubem

Okres przygotowania do ślubu jest bardzo gorący czas, w którym trzeba zadbać o wiele rzeczy. Lista rzeczy do zrobienia przed ślubem jest naprawdę bardzo długa!

Rok przed weselem

Rok przed weselem należy zapoznać ze sobą rodziny Młodej Pary oraz porozmawiać z nimi o budżecie, często to bowiem rodzice płacą za wesele. Ustalenie budżetu musi odbyć się zaraz na początku przygotowań. Ważne jest ustalenie daty, a także rezerwacja sali, muzyki, fotografa, kamerzysty, opłacenie i zarezerwowanie terminów w urzędzie lub kościele. W tym terminie powinno się stworzyć wstępną listę gości.

Pół roku przed ślubem

Na pół roku przed ślubem należy przełożyć dokumenty potrzebne w urzędzie stanu cywilnego lub w kościele, warto wtedy też rozpocząć nauki przedmałżeńskie. Jeżeli chcecie mieć określone prezenty, jest to doskonały czas na przygotowanie listy. Sześć miesięcy przed ślubem to doskonały czas na znalezienie idealnej sukni ślubnej, warto przy okazji pomyśleć o welonie, butach, bieliźnie, biżuterii oraz wszystkich innych rzeczach związanych z wyglądem Panny Młodej. Także Pan Młody powinien zacząć rozglądać się za garniturem ślubnym i dobrać do niego koszulę, spinki, buty, pasek i wszystkie inne elementy. To także czas wyboru świadków na ślub oraz czas na rozpoczęcie poszukiwań idealnych obrączek.

Trzy miesiące przed ślubem

Na trzy miesiące przed ślubem powinno się już rozwozić zaproszenia, a Panna Młoda powinna umówić fryzjera i kosmetyczkę, którzy uczeszą i umalują ją w tym dniu, warto od razu umówić się na próbny makijaż i fryzurę.

Dwa miesiące przed ślubem

Na dwa miesiące przed ślubem przygotowania zaczynają nabierać obrotów! To czas na ustalanie, gdzie usiądą goście przy stołach. W tym czasie powinno określić się menu, zamówić kwiaty i butonierkę. Należy także potwierdzić zarezerwowane wcześniej terminy, inaczej mogą one przepaść.

Miesiąc przed

Na miesiąc przed ślubem przede wszystkim trzeba sprawdzić i uaktualnić listę gości, na jej podstawie należy przekazać ostateczne informację na temat posiłków oraz noclegów. Miesiąc przed ślubem to czas na zamówienie tortu, organizację wieczorów kawalerskich i panieńskich. Jeżeli suknia i garnitur są już gotowe to należy dokonać ostatecznych poprawek. Można także zastanowić się nad kwestią transportu dla gości i w razie potrzeby można poprosić kogoś o bycie kierowcą, albo zamówić busa.

W dniu ślubu

W dniu ślubu warto mieć pomoc zaufanej osoby, która będzie wspierała i pomagała w ubraniu się. Najczęściej wizyta fryzjera jest umawiana wcześniej, niż wizyta makijażystki. W dniu ślubu na pewno nie można zapomnieć o obrączkach i wcześniejszym przygotowaniu wszystkich elementów ubioru. Najważniejsze jest jednak, aby tego dnia się nie stresować. Małe wpadki zdarzają się na każdym weselu, na pewno nikt nie zwróci na nie uwagi!

Po weselu

Także po weselu należy załatwić kilka formalności! Przede wszystkim należy wysłać podziękowania dla gości, a także oddać ubrania do prania i czyszczenia, a następnie sprzedać je lub po prostu zostawić w szafie na pamiątkę. Warto także wybrać się na kilka dni odpoczynku, jeżeli nie możecie sobie pozwolić na podróż poślubną, pomoże się to odstresować i da szansę cieszyć się sobą.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@brimag.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.