Przegląd wad imprez firmowych

Bez względu na to, czy mamy do czynienia z imprezami integracyjnymi, konferencjami, spotkaniami, wyjazdami, czy też jubileuszami, nie możemy zaprzeczyć temu, że imprezy firmowe nie posiadają samych tylko zalet. Charakterystyczne okazuje się dla nich również to, że posiadają przynajmniej kilka wad. Najpoważniejsza wiąże się z ich kosztami, choć wielu przedsiębiorców narzeka w tym kontekście również na brak bezpośredniego przełożenia czy to na zyski materialne, czy to na efektywność firmy jako całości.

Sprawa staje się zdecydowanie mniej skomplikowana, gdy spotkanie odbywa się z udziałem potencjalnych klientów, wiadomo bowiem, że współpraca z nimi jest w stanie przynieść wymierne korzyści finansowe. W innych okolicznościach warto jednaj myśleć o wydatkach związanych z organizacją takiej imprezy tak, jak myśli się o nakładach, jakie przeznacza się na prawidłowe funkcjonowanie działu marketingu. Na ogół nie mają one przełożenia na efekty krótkoterminowe, nie da się jednak ukryć, że mają niemożliwy do przecenienia wpływ na kształtowanie firmowego wizerunku. Koszty finansowe nie są zresztą jedynymi, z istnienia których dobrze jest sobie zdawać sprawę, przedmiotem licznych analiz stają się bowiem również tak zwane koszty niematerialne. Każda impreza musi być profesjonalnie zorganizowana, a co za tym idzie, nie ma szczegółów, które moglibyśmy określić mianem mało istotnym. Jakiś pracownik, a czasem nawet ich grupa, jest zatem zobligowany do porzucenia wykonywanych przez siebie dotychczas obowiązków po to, aby zająć się pomysłem związanym z eventem. Zabiera to czas, a niekiedy również nerwy, przygotowanie imprezy nie zawsze odbywa się bowiem w sielskiej i godnej pozazdroszczenia atmosferze. Zorganizowanie eventu to konieczność zrealizowania wielu postulatów, konieczne jest bowiem nie tylko wskazanie odpowiedniego miejsca i określenie liczby uczestników, ale również wybranie głównych punktów imprezy, a niekiedy również dopasowanie wnętrza. Impreza to także wyżywienie, gadżety, prezenty i określonych materiałów, a niekiedy konieczne jest również zajęcie się nagłośnieniem i obsługą techniczną. A przecież nawet w przypadku najlepiej zaplanowanej imprezy nie ma wcale pewności, że wszystko potoczy się dokładnie tak, jak tego oczekiwaliśmy. Co więcej, zdecydowana większość problemów ujawni się nieoczekiwanie, dosłownie na kilka minut przed początkiem imprezy. Na szczęście, w tym konkretnym przypadku nie możemy mówić o tym, że znaleźliśmy się w sytuacji bez wyjścia, mamy bowiem do czynienia z problemami, których można bez trudu uniknąć decydując się na współpracę z profesjonalistami. Jest to propozycja kusząca również dlatego, że w obecnych warunkach organizacja imprez firmowych stała się zadaniem dość skomplikowanym.

Oznacza to, że powierzenie jej osobom, które nie legitymują się odpowiednim doświadczeniem jest w stanie doprowadzić nie tylko do wydłużenia procesu i zwiększenia jego kosztu, ale również do zmniejszenia atrakcyjności wydarzenia. Gdy mówimy o zaletach eventów zawsze wychodzimy z założenia, że będą one przebiegały bez większych problemów. Niestety, w biznesie nigdy nie możemy mówić o absolutnej pewności, niejednokrotnie okazuje się więc, że niepowodzeniem może skończyć się nawet ta impreza, która jest skazana na sukces. Po raz kolejny okazuje się jednak, że nawet, gdy ryzyka nie można wyeliminować, można pomyśleć o jego obniżeniu. Tu znowu korzyści płyną przede wszystkim z zatrudniania profesjonalistów, idealna jest przy tym sytuacja, w której pochodzą oni z firm mających więcej niż kilkumiesięczne doświadczenie na rynku.

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@bajkowa-chata.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.