Sylwestrowa dekoracja w niebanalny sposób.

Sylwester to impreza mająca miejsce raz do roku i jeżeli spędzać ją będziemy z najbliższymi w domu, warto zadbać, by stół przygotowany dla gości prezentował się dumnie i okazale. Czy po raz kolejny skazani jesteśmy na to, by na standardowy, biały obrus rozsypywać papierowe confetti o stu kolorach tęczy? Ten pomysł powtarzany był w ciągu ubiegłych lat tyle razy, że w końcu stał się zwyczajnie nudny. Aby w kolejnym roku zaskoczyć najbliższych oraz gości efektowną dekoracją sylwestrową, przestudiujmy nietypowe połączenia kolorystyczne oraz nieszablonowe sposoby aranżacji roślinnych.

Czerwień, jako barwa niezwykle intensywna, może nadać stołowi dla biesiadników szczypty dynamiki oraz niebagatelnej klasy. Czerwony, lekko błyszczący obrus aż prosi się, by zaaranżować na nim kompozycje roślinne w barwach żółci lub oranżu. Kwiaty mogą być prawdziwe lub sztuczne. My z całą odpowiedzialnością w pierwszej kolejności stawiamy na naturę. Dobrze będzie, jeśli odcienie stosowanych kwiatów pod względem koloru łączyć się będą z niektórymi wzorami wyszytymi delikatnie na obrusie. To nada całości kompozycji spójności i sprawi, że nic nie będzie się wydawało dziełem przypadku.

Jeżeli do dekoracji stołu sylwestrowego zdecydujemy się użyć barw nieco chłodniejszych, nie oznacza wcale, że w ostatecznym rozrachunku stół będzie odstraszał zaproszonych gości chłodem. Połączenie różnych rodzajów błękitów ze szkłem i bielą daje nad wyraz zaskakujący i – wbrew panującym przesądom – ciepły efekt. Na obrusie w tonacji bieli lub delikatnego błękitu można rozsypać drobne szkiełka dekoracyjne. W wieczornym świetle lamp oraz blasku świeczek ustawionych na stole drobinki tego szkła prezentują się niczym magiczny, gwiezdny pył. Na stole mogą się także znaleźć dekoracyjne, szklane kule w różnych wielkościach. Bez problemu zakupić je można w licznych kwiaciarniach na terenie całej Polski. W podobnej, wyraziście szklanej tonacji powinny być także smukłe i wysokie kieliszki do szampana oraz innych alkoholi. Szkiełka dekoracyjne w nieco większych kawałkach można spróbować także tymczasowo przykleić do porcelanowej, śnieżno – białej zastawy. Na pewno takie rozwiązanie przyniesie piorunujący efekt.

Wszystkim klasykom i zwolennikom prostych sposobów aranżacji stołu można jeszcze polecić dekorację za pomocą stosowania dwóch przeciwstawnych barw. Stół sylwestrowy w tonacji czarno – białej lub fioletowo – białej wcale nie musi prezentować się nudno i jednostajnie. Wiele życia do takiej aranżacji wniesie zastosowanie chusteczek lub serwetek czy też świeczek o kolorze złotawym lub czerwonym. Czerwień zawsze skutecznie przełamuje czarno – białą monotonię i warto jej zaufać. Świeczki na stole sylwestrowym warto zaaranżować za pomocą zastosowania dyskretnego świecznika. Może mieć on miejsce na wyłącznie jedną, ale solidnie długą świecę, ale może być także kilkuramienny - w taki sposób oświetlenie stołu prezentować się będzie w nieco bardziej eleganckim tonie. Na stół sylwestrowy zaaranżowany w kolorach czarnym oraz białym najlepiej pasuje klasyczna, jasna zastawa stołowa. W tym miejscu beż bez problemu może zastąpić biel.

 

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@brimag.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.