Śnieżny sylwester

 Bal sylwestrowy przy żywiołowej góralskiej muzyce, z bajecznym widokiem na Karkonosze i możliwością połączenia z pobytem przeznaczonym na narciarskie szaleństwo. Oto propozycja Karpacza dla osób szukających niebanalnego miejsca na niezapomnianą noc sylwestrową.

Na gości z całej Polski i ze świata, bo takich tu także nie brakuje, czeka kilkaset pensjonatów, willi, ośrodków i hoteli, o różnym poziomie usług, dzięki czemu każdy znajdzie coś na własną kieszeń. Większość większych ośrodków na tę wyjątkową noc przygotowuje cudowne bale, dla których scenerią są ośnieżone szczyty gór. Podczas zabawy na gości czeka mnóstwo atrakcji: fondue czekoladowe i fontanna alkoholowa, widok sztucznych ogni nad Karpaczem i ostra, góralska muzyka, przy której bawić się można do świtu.

Większość ośrodków oferuje gościom dłuższy pobyt, który można doskonale wykorzystać na narciarskie szaleństwo na okolicznych stokach. Karpacz i okolica dysponują wmarzonymi warunkami do jazdy na nartach. Jest tu ponad 20 wyciągów, kilkanaście doskonale położonych i obsługiwanych tras o łącznej długości ponad 8 kilometrów. Są szlaki dla zupełnych amatorów i dzieci, ale także trasy czarne, dla zaawansowanych narciarzy. Jest też bogata oferta wynajmu sprzętu sportowego i turystycznego.

Ceny samej zabawy sylwestrowej pod Śnieżką zaczynają się od 500 złotych, natomiast górną granicę trudno wskazać, gdyż z roku na rok przybywa klientów zainteresowanych zabawą w stylu Premium, czyli z najwyższej półki. Z kolei za pakiet łączący Sylwestra z kilkudniowym pobytem zapłacić trzeba od 1000 do nawet 4000 złotych, w zależności od standardu miejsca.

Zwyczaj hucznego obchodzenia Nowego Roku pojawił się na ziemiach polskich dopiero na przełomie XIX i XX wieku. Oczywiście prekursorami zabaw była szlachta oraz mieszczaństwo. Od nich tradycję szybko przejęły inne warstwy społeczne i już od początku XX wieku niemal wszyscy celebrowali nadejście Nowego Roku w sposób podobny do tego, jak odbywa się to dziś. Były więc wielkie bale w dworach i dworkach, a w karczmach ostre potańcówki przy muzyce granej na żywo.

 

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@brimag.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.