Organizacja imprezy firmowej w hotelu - na co zwrócić uwagę?

Każdy szef raz na jakiś czas organizuje imprezę firmową dla pracowników po to, aby zintegrować drużynę i odwdzięczyć się wszystkim za ciężką pracę. Organizacją takiego wydarzenia zajmuje się zazwyczaj pracownik działu marketingowego. Ostatnio wyjątkową popularnością cieszą się imprezy w hotelach – na co zwrócić uwagę przy planowaniu tej opcji?

Dzisiaj w zasadzie większość hoteli oferuje swoim klientom możliwość zorganizowania u siebie firmowych bankietów. Wybór takiej opcji jest bardzo wygodny. Co więcej pracownicy cenią sobie, kiedy mogą wyjechać w inne miejsce i odpocząć nad morzem, w górach lub na łonie natury. Dobrze więc wybrać hotel, który położony jest w wyjątkowym otoczeniu. O czym jeszcze pamiętać?

Noclegi i catering

Wybierając hotel zwróć uwagę na to iloma pokojami dysponuje i jakie menu oferuje. Powinieneś zaplanować dokładaną liczbę gości oraz przewidzieć to, w jakich kto śpi pokojach. Nie wszyscy bowiem mogą dzielić pokój wspólnie. Warto więc przygotować listę wcześniej i na tej podstawie dobierać hotel. Zamawiając w hotelu catering warto zamówić również dania wegetariańskie, ponieważ nie znamy dokładnych preferencji pracowników firmy.

Dzielenie obowiązków

Organizator musi zaplanować ciekawe atrakcje, zapewnić sprzęt, oprawę oraz menu. Prawda, że dużo? Czemu zatem nie wybrać hotelu, który oferuje kompleksowe usługi i w ten sposób przejmie część naszych obowiązków, pozwalając zająć się naprawdę ważnymi kwestiami. Szukaj więc miejsc, które oferuje zarówno różnorodne możliwości rozrywki, odpowiednio dostosowane sale konferencyjne ze sprzętem multimedialnym oraz restaurację.

Wizerunek firmy

Pamiętaj również o tym, że wybór odpowiedniego hotelu na imprezę firmową jest też narzędziem budowania wizerunku marki. W tego rodzaju spotkaniach biorą często udział nie tylko pracownicy oraz inne osoby związane z firmą, ale również potencjalni i dotychczasowi partnerzy biznesowi, przedstawiciele klientów lub dziennikarze mediów branżowych. Wybór reprezentatywnego miejsca będzie więc posunięciem strategicznym, budującym pozycję firmy i świadczącym o jej wysokim profesjonalizmie.

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@brimag.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.