Wybieramy salę weselną krok po kroku

Wybór lokalu weselnego spędza sen z powiek większości par. Wszak od tego zależy w znacznej mierze powodzenie całego przedsięwzięcia, jakim jest urządzenie przyjęcia weselnego. Przedstawiamy, jakie kroki należy podjąć, aby w dniu wesela móc cieszyć się idealną salą weselną.

Wytypowanie lokalu

Nie liczmy na łatwy wybór. Oferta sal pod wynajem jest ogromna. Jednak możemy zawęzić obszar poszukiwań. Przede wszystkim ustalmy koniecznie wstępną liczbę gości. Decyzja o tym, czy robimy kameralne przyjęcie w gronie najbliższych czy huczną zabawę weselną wpłynie z pewnością na wielkość lokalu. Określmy również, jakie wesele planujemy. Jeżeli zależy nam na weselu w nowoczesnym stylu, nie wybierzemy przecież karczmy stylizowanej na wiejską. Na wstępie możemy także zdecydować, czy interesuje nas lokal w centrum miasta czy restauracja położona gdzieś na uboczu.

Rezerwacja sali weselnej

Sal weselnych jest mnóstwo, ale terminy w tych najlepszych rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Nie zostawiajmy rezerwacji na ostatnią chwilę, bo może okazać się, że zostaniemy z niczym. W przypadku najbardziej obleganych miejsc trzeba przygotować się na dwa lata oczekiwania. Oczywiście, nie oznacza to, że nie można urządzić wesela w kilka miesięcy. Jednak, jeżeli zależy nam na konkretnej Sali, to warto zainteresować się rezerwacją już w chwili, gdy ustalimy termin ślubu.

Podpisanie umowy najmu

Ostatnim krokiem na naszej drodze do wymarzonej sali weselnej jest podpisanie umowy. Powinny się w niej znaleźć wszystkie ustalenia, które poczyniliśmy z właścicielem lokalu lub managerem. Umowy zawierane ustnie przez wielu po prostu nie są przestrzegane. Nie należy także przed podpisaniem umowy dawać żadnych zadatków czy zaliczek. Chyba nie musimy wspominać, że każdą umowę przed podpisaniem trzeba koniecznie przeczytać. Jeżeli potrzebujemy chwili czasu i spokoju, wystarczy zabrać kopię umowy do domu. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, wyjaśnijmy wszystko od razu. Po podpisaniu umowy będzie już za późno. Zwracajmy szczególną uwagę na zapisy, które są dla nas niekorzystne. Wielu właścicieli lokali zastrzega sobie w umowie np. możliwość podniesienia ceny w związku ze wzrostem cen produktów.

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@bajkowa-chata.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.