Świateczne naleśniki z nadzieniem z białego sera

Świąteczne naleśniki z białym serem to doskonały posiłek, który sprawdzi się jako śniadanie, kolacja, albo nawet obiad. Wszyscy lubią naleśniki, a nadzienie z białego sera sprawia, że są bardziej pożywne. Ponadto biały ser możemy wymieszać na słodko z jakimś dżemem albo miodem, albo przyrządzić na pikantnie, na przykład ze szpinakiem. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i naszych potrzeb. Poniżej znajdziesz krótki przepis oraz poradnik, dotyczący tego, jak należy przygotować pyszne, świąteczne naleśniki z białym serem. Przeczytaj go koniecznie!

Biały ser – samo zdrowie!

Zacznijmy od tego, że ser biały jest produktem niskoenergetycznym, gdyż zawiera nie więcej niż 3–4 gramy węglowodanów w postaci złożonego cukru mlecznego – laktozy. Ilość tłuszczu w poszczególnych wariantach waha się: chudy twaróg zawiera znikome ilości kwasów tłuszczowych – do 0,5 gram/100 gram produktu, półtłusty około 4 gram/100 gram, natomiast tłusty do 9 gram na 100 gram sera. Dominującym składnikiem, dla którego powinniśmy regularnie spożywać twaróg jest bogactwo pełnowartościowego, łatwostrawnego i przyswajalnego białka. Jego udział w składzie suchej masy twarogu chudego wynosi około 80 procent, półtłustego około 67 procent, tłustego około 53 procent.

Składniki niezbędne do przygotowania pysznych, świątecznych naleśników z białym serem

Zanim zabierzesz się za przygotowanie świątecznych naleśników z białym serem to musisz zaopatrzyć się w odpowiednie produkty. W Twojej kuchni nie może zabraknąć takich składników do jak: biały, niekwaśny ser ­- 250 gramów, cukier ­- dwie łyżki, żółtko ­- jedna sztuka oraz łyżeczka olejku waniliowego lub cukier. Poza tym koniecznie powinieneś się zaopatrzyć także w takie składniki jak: cukier waniliowy ­- jedna sztuka, mleko ­- jedna szklanka, rodzynki ­- 100 gramów, mąka ­- 250 gramów, mleko -­ 250 mililitrów, jajko ­- jedna sztuka, woda gazowana ­- 50 mililitrów, olej -­ jedna łyżeczka oraz sól do smaku. Gdy zaopatrzysz się we wszystkie, niezbędne składniki to najwyższa pora zabrać się za przygotowanie pysznych, świątecznych naleśników z białym serem!

Sposób przygotowania pysznych, świątecznych naleśników z białym serem

Na początku musisz składniki na ciasto naleśnikowe połączyć za pomocą miksera na gładką masę. Potem smaż na patelni cienkie naleśniki na złocisty kolor z obu stron. Gdy to zrobisz to biały ser utrzyj z cukrem, żółtkiem i mlekiem. Następnie dodaj olejek lub cukier waniliowy. Potem dodaj rodzynki i wymieszaj. Po czym farsz nałóż na naleśniki, a następnie zwiń naleśniki. Na koniec naleśniki zapiecz w piekarniku oblane masłem. I gotowe! Smacznego! Ciesz się smakiem pysznych, świątecznych naleśników z białym serem razem z rodziną i najbliższymi!
 

 

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@bajkowa-chata.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.