Wybór sali weselnej

Na organizację ślubu i wesela składa się szereg rozmaitych decyzji oraz kwestii do rozważenia. Jedną z najważniejszych jest bez wątpienia wybór odpowiedniej sali weselnej. Jest to także bardzo istotna pozycja w budżecie weselnym. Znalezienie odpowiedniego lokalu jest niezwykle czasochłonne i wymaga sporego zaangażowania młodej pary. Na jakie aspekty zwrócić uwagę, aby znaleźć wymarzone miejsce na wesele?

Ustalenie liczby gości
Jednym z podstawowych czynników decydujących o wyborze konkretnego lokalu powinna być szczegółowa lista gości. Ustalenie liczby osób biorących udział w przyjęciu pozwala zawęzić obszar poszukiwań. Przeglądając oferty sal warto zwrócić uwagę, iloma salami dysponuje dany obiekt. Jeżeli sal jest kilka, to każda powinna posiadać własną infrastrukturę, wejścia oraz tarasy. Unikniemy w ten sposób sytuacji, w której weselnicy mieszają się ze sobą. Pamiętajmy o tym, że większa liczba gości wymaga nie tylko większej ilości miejsc siedzących, ale i większej powierzchni przeznaczonej do zabawy.

Styl wesela
O wyborze sali powinien decydować także styl oraz charakter wesela. Innej sali będzie wymagało eleganckie przyjęcie, innej huczna biesiada do białego rana. W pierwszym przypadku doskonale sprawdzi się sala w jednym z ekskluzywnych hoteli w centrum miasta, w drugim warto wybrać zajazd położony na obrzeżach miasta. Wesele w swobodnym stylu można z powodzeniem zorganizować w parku czy leśnej altanie oraz w nietypowych lokalizacjach np. na dachu jakiegoś budynku. Wszystko zależy od fantazji młodej pary. Ważne aby dany lokal, pasował do stylu wesela.

Dodatkowe koszty
Tradycyjne wesele bardzo często wiąże się z poprawinami. Jeżeli para pragnie urządzić poprawiny, powinna dowiedzieć się, czy w danym lokalu będzie istniała taka możliwość i jaki będzie koszt dodatkowej imprezy. Patrząc na kosztorys, należy zorientować, za jakie usługi będziemy faktycznie płacić. Niektóre lokale w cenie wynajmu sali oferują obsługę kelnerską, wynajem pokrowców, dekorację sali. Inne obiekty takie usługi oferują dodatkowo. Warto wziąć to pod uwagę porównując ceny. Często oszczędności wynikające z niższego kosztu wynajmu są jedynie pozorne.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@brimag.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.