Niebanalne urodziny

Urodziny to bardzo szczególny dzień – zwłaszcza w przypadku, gdy dostojny jubilat ma zaledwie kilka świeczek do zdmuchnięcia na torcie. Nasze dzieci są dla nas najważniejsze, nic więc dziwnego, że jako rodzice każdego roku pragniemy przygotować na ten wyjątkowy dzień równie wyjątkowe atrakcje. Jakie zatem opcje mamy w tym względzie do wyboru?

Rybki i inne stwory

Większość dzieciaków uwielbia zwierzęta, tym bardziej, jeśli może spotkać żywy odpowiednik ulubionej postaci z kreskówki. Taką opcję oferuje między innymi Aquarium i Muzeum Przyrodnicze w Krakowie. Odwiedzając to niezwykłe miejsce, usytuowane tuż pod Wawelem, mamy szansę spotkać nie tylko sławnego smoka (który, przyznajmy, jest nieco nieruchawy), ale też najprawdziwsze kameleony, jaszczury, warany, ryby, gigantyczne żółwie i wiele innych fantastycznych – i jak najbardziej żywych – stworów.

Urodziny w takim miejscu to nie tylko niezapomniane przeżycie, ale też świetna okazja do poznania świata przyrody z całym jego bogactwem i różnorodnością. Co bardzo ważne, Aquarium nie ma nic wspólnego z muzeami, jakie pamiętamy z czasów naszego dzieciństwa, pełnymi groźnych „pilnowaczy”, którzy z marsowymi minami pilnowali, by dziecko przypadkiem nie dotknęło jakiegoś eksponatu. W tym muzeum jak najbardziej można dotknąć, a nawet pogłaskać takie urocze stworzonka, jak np. węże, a także wziąć udział w karmieniu zwierzaków. W niedługim czasie planowane jest otwarcie kolejnej części Muzeum, gdzie mali odkrywcy będą mogli stanąć oko w oko z ośmiornicą, krwiożerczymi piraniami, a nawet z najprawdziwszym rekinem. Czy takie urodziny można porównać z oklepanym basenem z kulkami? Koszt takich urodzin wynosi (w zależności od opcji) od 29 do 49 zł za dziecko, cała impreza trwa 2 godziny, a wrażenia... zostają na zawsze.

Mali sportowcy

Jeśli mamy w domu małego miłośnika sportów wszelakich, z pewnością najbardziej trafionym pomysłem będzie urządzenie mu imprezy urodzinowej w sportowym stylu. Taką opcję oferuje m. in. Park Tenisowy Olimpia w Poznaniu, gdzie można celebrować urodziny na najprawdziwszym korcie tenisowym, i to pod okiem wykwalifikowanych trenerów.

Urodziny w Olimpii to ponad dwie godziny rozmaitych gier i zabaw zręcznościowych, dużo ruchu, mnóstwo konkursów i jeszcze więcej frajdy. Niezapomniane, pełne ruchu i zdrowia urodziny to nie tylko sposób na ciekawe spędzenie czasu, ale też świetna okazja, by zachęcić dzieci do zdrowego trybu życia i spróbowania różnych dyscyplin sportu. Jednorazowo w imprezie urodzinowej może uczestniczyć do 12 dzieci, zaś koszt całego wydarzenia to 499 zł.

Artystyczne dusze

Nie każdy jest sportowcem, nie każdego ucieszy też możliwość pogłaskania węża. Dla dzieciaków o artystycznym zacięciu mamy zupełnie inną propozycję – urodziny warsztatowe lub teatrzykowe. Tego typu imprezy organizuje np. kawiarnia i bawialnia Kawka Zabawka w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

W czasie takich urodzin dzieci przebierają się w stroje, jakie same wybiorą – w jest w czym wybierać, bowiem w zależności od preferencji, można wcielić się w rolę królewny, kosmity, rycerza, zwierzątka, kowboje itd. Koszt takiej imprezy to ok 300-350 zł. Jeśli natomiast zdecydujemy się na opcję urodzin warsztatowych, będziemy mieli okazję posmakować najprawdziwszej pizzy, ciasteczek, babeczek i innych smakołyków, przygotowanych przez małego jubilata i jego gości. Możemy również postawić na urodziny teatrzykowe, gdzie pod okiem dwójki profesjonalnych aktorów, odbędą się interaktywne przedstawienia lub warsztaty aktorskie czy cyrkowe. 

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@bajkowa-chata.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.