Gorączka ślubów!

Badania oraz statystyki dobitnie mówią, że branża ślubna to najbardziej i najdynamiczniej rozwijający się sektor usług gospodarczych. Wyniki te są o tyle zaskakujące, iż wszem i wobec stale dyskutuje się o "postępującym kryzysie rodziny" oraz niechęci młodszych pokoleń do zobowiązań, których symbolem od lat już wielu jest obrączka. Rynek ślubny zmienia się na tyle dynamicznie, że zaistniał nawet specjalny typ zawodu związany z analizą tego zjawiska, a także doradzaniem płynącym w kierunku wielu młodych par pragnących zawrzeć związki małżeńskie. Ten zawód zwany jest "wedding planner", czyli po prostu "planowacz ślubny", "osoba odpowiedzialna za planowanie ślubu oraz wesela".Zmiany w prawie pozwalają obecnie na to, by ślub zorganizowany był w miejscu innym, niż tylko Urząd Stanu Cywilnego. W ustawie zastrzega się jednak, że inne miejsce wybrane na ślub musi posiadać określoną, elegancką rangę. Za możliwość zorganizowania ślubu poza Urzędem należy się opłata w kwocie około 1000 złotych. Lokalizacja ślubu musi przypaść do gustu urzędnikowi, który będzie udzielał ślubu. 
Młodzi ludzie u progu dorosłego życia są często tak zabiegani przy wykonywaniu zawodowych obowiązków, że nie zawsze mają czas skupić się na niuansach. Od czego wszak jest wedding planner? To on organizuje i opracowuje scenariusz rodzinnej uroczystości ślubnej. Młoda Para pełni więc rolę podmiotu zatwierdzającego kolejne pomysły. Ileż przy tym zaoszczędzenia czasu oraz energii! Wedding palnner ma opracowane w jednym palcu taktykę współpracy z podwykonawcami z różnych dziedzin połączonych z branżą ślubną. Chodzi tu zarówno o dekoratorów, jak i o kucharzy, a także kierowców, żaden szczegół nie umknie jego uwadze – wszak za to mu się sowicie płaci.
Szczegóły oprawy uroczystości są z biegiem lat coraz bardziej personalizowane. Chodzi o rezygnację z utartych stereotypów oraz schematów. Zaczyna się to już w momencie opracowywania zaproszeń ślubnych w formie graficznej. Dziś przyszli nowożeńcy mogą zaprojektować zaproszenia na swój ślub samodzielnie. Będzie to jedynie ich oryginalny projekt, którego nikt inny nie podrobi. Rynek drukarski także dysponuje bogatymi pomysłami nie tylko na zaproszenia, ale także na księgi pamiątkowe dla gości, czy też albumy zdjęciowe.
Oprawa imprezy weselnej oraz ślubu nie może obejść się bez ozdobnych kwiatów, jednak warto zadbać o to, by nie zapanował przesyt roślinności, której nadmiar może okazać się przytłaczający. Do wyboru pozostaje wiele gatunków kwiatów, z których na czoło wysuwają się peonie, azalie, dalie, a także różnorodne formy kolorystyczne róż czy tulipanów. Bukiet Panny Młodej im bardziej jest kolorowy – tym piękniej się prezentuje. Najefektowniej prezentują się dekoracje kwiatowe w formach wiszących, bez względu na to, czy ozdabiają kościoły, czy otwarte przestrzenie.

Przy organizowaniu oprawy ślubnej należy pamiętać o tym, że nadmierny przepych może zepsuć końcowy efekt z siłą tornada. Czasem przed dodaniem kolejnego szczegółu warto się dwa razy zastanowić, czy oby na pewno kompozycja zyska na wyrazie.

 

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@brimag.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.