Ubranka do Chrztu Świętego

Chyba każdy wie o tym, że ceremonia Chrztu Świętego jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu dziecka i jego rodziców, dlatego warto starannie przygotować się do niej. Dodatkowo nie zapominajmy również o przemyślanym wyborze ubranka dla malucha, bo to właśnie on będzie głównym bohaterem dnia i to na nim będzie skupiona uwaga wszystkich gości. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący wyboru ubranka dla dziecka do Chrztu Świętego.

Zacznijmy od tego, że jeszcze kilkanaście lat temu wszystkie dzieci były ubierane do Chrztu Świętego podobnie. Przede wszystkim niezależnie od tego, czy był to chłopiec, czy dziewczynka, przygotowywano dla nich białe suknie. Dopiero później zaczęły się pojawiać komplety, na które składały się najczęściej śpioszki, kubraczek i czapeczka. Generalnie, w celu zaznaczenia płci dziecka, ozdabiano jego becik dodatkami – dziewczynki różowymi, a chłopca niebieskimi. Oprócz tego proste, białe stroje do Chrztu Świętego przykryte były najczęściej specjalną narzutką i właśnie z tego powodu to ją ozdabiano najbardziej. Chcąc, nie chcąc czasy się jednak zmieniły i już rzadko który maluch przyjmujący Chrzest Święty ma na sobie zwykłe, białe śpioszki i becik. Musisz wiedzieć, że dziś tradycja odchodzi już w zapomnienie, a stroje dla takich dzieci przygotowują coraz częściej projektanci. Co ciekawe zadziwiają oni nie tylko wzorami, jakie proponują, ale również kolorystyką (intensywny fiolet, błękit i róż).

Jeżeli chodzi o koszty związane z kupnem ubranka to ubranka do Chrztu Świętego są w różnych cenach w zależności od sklepu, w którym je kupujemy i materiału, z którego są wykonane. Generalnie rzecz ujmując średni koszt całego kompletu (sukienka lub śpioszki, czapka, sweter) wynosi średnio 300–400 zł. Rzecz jasna można kupić dziecku droższy strój, nawet za około 1000 zł. W przypadku jednak, gdy nie chcemy jednak wydawać takiej ilości pieniędzy, możemy skompletować ubranko za dużo niższą cenę. Pojawia się jednak pytanie jak to zrobić? No cóż, wystarczy wybrać się do zwykłego sklepu z dziecięcą odzieżą i tam wybierając śpioszki, koszulkę, sweter i czapkę możemy zmieścić się w kwocie 60 zł. Jeśli tylko chcemy to oczywiście zamiast śpioszków można kupić sukienkę dla dziewczynki lub koszulę i spodnie dla chłopca. Jednak musimy przygotować się na to, że wówczas cena może wzrosnąć dwukrotnie. Pamiętaj jednak, że niezależnie od tego, czy wybierzesz ubranko droższe czy tańsze, najważniejsze jest, żeby było schludne i ładne.

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@brimag.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.