Czy bankiet w hotelu to dobry pomysł?

Każdy kto organizował bankiet formowy wie, że nie ma jednej recepty na to, żaby był udany. Jedno jest natomiast pewne – gościom nie może niczego zabraknąć. Wszyscy powinni czuć się swobodnie, móc dobrze zjeść, napić się i rozerwać. Różnego rodzaju okazję wymagają trochę innej oprawy i usług, na szczęście istnieją miejsca, które oferują kompleksowe usługi przy każdej okazji. Mowa tu oczywiście o hotelach.

Obecnie bardzo wiele hoteli oferuje swoim klientom możliwość skorzystania ze znajdujących się w nich sal konferencyjnych oraz restauracyjnych na firmowe bankiety. Wybór takiej opcji przynosi wiele korzyści. Jakich? Otóż zyskujemy odpowiednią przestrzeń do przeprowadzenia spotkania, co będzie szczególnie istotne dla firm, które nie dysponują własnymi pomieszczeniami konferencyjnym. Jakie są jeszcze zalety organizacji bankietu w hotelu?

Noclegi i catering

Zupełną podstawą każdego bankietu jest jedzenie. Jeśli w spotkaniu będą również uczestniczyć osoby przybyłe z daleka, konieczne jest przygotowanie dla nich odpowiedniego noclegu. W zasadzie już te dwa powody wystarczą, aby zdecydować się na organizację konferencji firmowej w hotelu. W ten sposób zapewnimy sobie kompleksową obsługę w jednym miejscu, restauracja hotelowa przygotowuje poczęstunek dla gości, którzy wieczorem po konferencji mogą udać się na spoczynek do komfortowych pokoi. Prawda, że wygodne?

Dzielenie obowiązków

Organizacja bankietu to skomplikowana praca organizacyjna, dlatego dobrze jeśli można podzielić się obowiązkami z hotelem. Wówczas poza jedzeniem i spaniem, to on zapewnia szatnię i sprzęt audiowizualny. Słowem wszystko, co jest potrzebne do zorganizowania spotkania biznesowego.

Kwestie wizerunkowe

Ostatnią zaletą organizacji konferencji w hotelu jest kreowanie wizerunku marki firmy. Pamiętajmy, że w spotkaniach takich biorą często udział nie tylko pracownicy oraz inne osoby związane z firmą, ale również potencjalni i dotychczasowi partnerzy biznesowi, przedstawiciele klientów lub dziennikarze mediów branżowych. Postawienie na eleganckie, odpowiednie i reprezentatywne miejsce na bankiet będzie świadczyło o wysokim profesjonalizmie firmy.

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@brimag.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.