Event manager – zawód z przyszłością.

Zawód event managera to wymarzona propozycja pracy dla osób ceniących ciągłe zmiany oraz ruch. W ostatnich latach na terenie Polski urządza się coraz więcej imprez plenerowych w postaci koncertów i spotkań nie tylko muzycznych, dlatego odczuwa się spore zapotrzebowanie na pracę w charakterze osób projektujących eventy i obsługujących je. Na rynku powstają agencje eventowe w tempie godnym wystrzału karabinu maszynowego.



To znak, że ta branża rozwija się niezwykle dynamicznie i wciąż potrzebuje nowych ludzi do pracy. Aby pomysł zaczął być realizowany od ogółu do szczegółu, na adres firmy eventowej musi dotrzeć brief od klienta. W tym briefie zawarte powinny być informacje dotyczące tego, dla kogo impreza jest organizowana i jaki jest jej termin oraz podstawowe założenia. Na podstawie wskazówek event manager opracowuje prezentację, w której przedstawia koncepcję danego wydarzenia, przedstawia artystów oraz osoby mające poprowadzić event. Ważne jest oczywiście również przedstawianie kosztorysu.

Klient ma prawo zażyczyć sobie naniesienie ewentualnych poprawek i zmian. Po zatwierdzeniu event manager zajmuje się zamówieniami oraz rezerwacjami, pełni nadzór nad montażem, realizuje założony plan i demontuje scenę przygotowaną na uroczystość. Gdy impreza dobiega końca, dochodzi do rozliczenia z klientem. Dokonuje się płatności wcześniej skrupulatnie pilnowanej. Wystawia się faktury i dokonuje przelewy. Ważne jest skonstruowanie tzw. "teczki imprezy", która zawierać powinna wszystkie ważne dokumenty potrzebne do tego, by rozliczyć się się z kierownictwem. Bez przełożenia teczki kierownictwu nie może być mowy o jakiejkolwiek premii za wykonane zadanie.

Zazwyczaj agencje eventowe pracują od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17, ale nie jest to regułą. Jeśli prezentacje koncertów oraz wydarzeń artystycznych wymagają dłuższego czasu pracy, często zostaje się przy biurku czy telefonie po godzinach. Dlatego ważne jest, by praca w branży eventowej była dla młodego człowieka także pasją. W tym wypadku nie będzie on czuł przytłoczenia nadmiarem obowiązków oraz zmęczenia. Na czas realizacji eventu osoba odpowiedzialna za obsługę znika z biura.

Tworzenie eventu w praktyce opiera się na pracy nienormowanej. Sceny koncertowe często montuje się we wczesnych godzinach porannych, a demontuje w bardzo późnych godzinach nocnych. Plan oraz harmonogram eventu pozwala na to, by wszystkie czynności był wykonywane w sposób skrupulatny i dokładny. Event manager odpowiada także za rozsyłanie oraz udostępnianie wszelkich materiałów reklamowych dotyczących planowanego spotkania artystycznego. Musi być stale w gotowości, by odbierać i wykonywać telefony do swoich współpracowników, a także do artystów, którzy mają się na evencie pojawić. Zarobki event managera rysują się bardzo obiecująco. Nawet początkujący w tej branży, o ile wykażą się przy pierwszych projektach, zarobić mogą nawet 2,5 tysiąca złotych netto na samym początku kariery. Taka stawka niewątpliwie zachęca wielu młodych ludzi, szukających stałego miejsca zatrudnienia do rozglądania się za ogłoszeniami pracy przy obsłudze plenerowych wydarzeń.

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@bajkowa-chata.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.