Pokoje noclegowe dla gości weselnych – jak je wybrać?

Zapewnienie uczestnikom wesela miejsc noclegowych wiąże się zwykle z wieloma wątpliwościami. Młodzi muszą zdecydować, czy wybiorą salę w hotelu, by od razu móc zamówić pokoje, czy będą szukali alternatywnych rozwiązań. Wiadomo także, że standard noclegów bywa różny, a nikt nie chce narazić gości na nieprzyjemne sytuacje. Dlatego wyboru pokoi noclegowych nie można zostawić na ostatnią chwilę i wskazane jest poznanie szczegółów interesujących ofert.

Hotel dla wszystkich?

Alternatywą dla pokoju wynajętego w hotelu lub pensjonacie może stać się lokum u rodziny – jest to korzystne rozwiązanie, jeśli obie strony nie mają co do niego zastrzeżeń i chętnie spędzą ze sobą więcej czasu. Trzeba wykazać się taktem i znajomością rodzinnych sympatii, by odpowiednio zaplanować noclegi u krewnych. Dla młodych będzie to na pewno spora oszczędność, bo w ten sposób nie muszą już brać na siebie części kosztów. Na pewno nie spowoduje to całkowitej rezygnacji z wynajmowanych pokoi, bo trzeba pomyśleć też o osobach spoza rodziny, które w takiej sytuacji czuliby się mniej komfortowo.

Standard i rodzaj pokoi

Niekiedy nawet hotel, w którym odbywa się wesele, posiada zbyt mało miejsc noclegowych dla gości. Wówczas konieczne będzie znalezienie dodatkowej lokalizacji – hotelu, pensjonatu lub motelu. Prawdopodobnie standard pokoi będzie w obu miejscach nieco inny i warto w sposób przemyślany rozdysponować noclegi. Osoby młode, należące do grona znajomych, prawdopodobnie spędzą na weselu większość nocy i mniejsze znaczenie mają dla nich komfort pokoi. Dla starszych i rodzin z dziećmi warto zaproponować nieco bardziej komfortowe warunki niż wieloosobowy pokój. Nie każdemu da się zapewnić samodzielną kwaterę, dlatego warto się upewnić, że poszczególne osoby nie mają zastrzeżeń do planowanego podziału miejsc noclegowych.

Płatność

Dla młodej pary na pewno istotny będzie sposób płatności za noclegi i jej termin. Uregulowanie rachunku przelewem, gotówką lub kartą, przed albo po weselu, może mieć znaczenie, bo nowożeńców czeka wiele wydatków i jeśli nie dysponują dużą gotówką, na pewno będą chcieli rozłożyć je w czasie. Nie warto od razu zrażać się do danego miejsca, jeśli nie odpowiadają nam proponowane warunki płatności. Czasem negocjacje i rozmowa z właścicielem obiektu mogą okazać się najlepszym rozwiązaniem.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@bajkowa-chata.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.