Jesteś gościnny i uwielbiasz gotować? Załóż własny pensjonat!

Od dawna masz dość swojej obecnej pracy, ponieważ tak naprawdę realizujesz się w kuchni? W takim razie, warto pomyśleć o życiowych zmianach. Jeśli uwielbiasz gotować dla innych i spędzać czas z bliskimi, których rozpieszczasz swoimi wypiekami, to świetnie odnajdziesz się w roli właściciela pensjonatu. Jest to biznes dla osób z ogromną pasją, którzy potrafią podejść do klienta i są przede wszystkim otwarcie nastawieni do ludzi. Prowadzenie pensjonatu może przynieść wiele satysfakcji.

Wielu osobom wydaje się, że prowadzenie pensjonatu to łatwy biznes i szybki zarobek, dlatego decydują się na otworzenie obiektu, który następnie pozostawiają swojemu losowi. Wydaje im się, że goście zadowolą się byle pokojem i kuchnią. Niestety, żeby goście zakochali się w pensjonacie potrzebują poczuć się ugoszczeni jak w domu. Jest to zatem biznes dla ludzi, którzy uwielbiają gotować i tworzyć różnego rodzaju potrawy. Nie chodzi tylko o to, aby sprostać wymaganiom klientów tylko, żeby wyróżnić się spośród konkurencji. Twoi klienci szybko docenią włożone serce i nawiążą długoletnią przyjaźń z Tobą i Twoim pensjonatem.

Warto spełniać marzenia

Życie nieubłaganie ucieka nam między palcami, a my tkwimy w bezsensownej pracy i mieszkamy w znienawidzonym przez nas mieście. Obecnie, zamiłowanie do gotowania można zamienić w prosperujący interes. Wystarczy, że wybierzemy nasz rodzinny region lub miejsce, które kochamy oraz w którym chcemy spędzić nasze kolejne lata i postawimy tam jedyny w swoim rodzaju pensjonat. Sąsiedztwo natury i dostępność do wysokiej klasy lokalnych produktów pozwolą każdemu kucharzowi amatorowi na szaleństwo w kuchni. Będziesz mógł gotować dla ludzi ciekawych regionu, którzy chętnie wysłuchają Twoich historii i skorzystają z Twojej gościny. Twój wewnętrzny dekorator wnętrz również będzie mógł sobie poużywać i urządzić pokoje gościnne po swojemu. Spełnienie marzenia o własnym pensjonacie jest łatwiejsze niż się wydaje, ponieważ wypełniając odpowiedni wniosek można pozyskać fundusze unijne na rozkręcenie własnej działalności. Nie czekaj dłużej aż codzienna rutyna sprawi, że zgorzkniejesz, tylko bierz się za realizację swoich marzeń!

Co musisz zrobić?

Oczywiście zanim zameldują się u nas pierwsi goście, trzeba przejść przez szereg formalności i obowiązków, które umożliwią nam prowadzenie działalności. Na samym początku trzeba wybrać odpowiednią działkę lub nieruchomość. W sytuacji, gdy nie chcemy budować pensjonatu od zera, tylko wykorzystać istniejący dom, musimy pamiętać o dokonaniu zgłoszenia zmiany sposobu użytkowania lokalu do właściwego starosty. Następnie należy przystąpić do zaszeregowania swojego pensjonatu do odpowiedniej kategorii świadczenia usług hotelarskich. Nas interesuje pensjonat, czyli obiekt oferujący co najmniej 7 pokoi i całodzienne wyżywienie. Teraz musisz dopilnować, aby lokal został wpisany do ewidencji obiektów hotelarskich. Sprawę tę załatwisz u marszałka województwa. Na koniec pozostaje Ci wybór odpowiedniej formy działalności gospodarczej oraz formy opodatkowania, co w dużej mierze zależy od planowanych dochodów. Tak więc na co czekasz? Otwórz swój własny pensjonat i zacznij zarabiać na swojej miłości do ludzi i gotowania.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@bajkowa-chata.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.