Krótki poradnik, jak wybrać salę weselną

Liczba obiektów, które oferują sale weselne do wynajęcia jest ogromna. Bardzo duże jest także ich zróżnicowanie. Mamy do dyspozycji wnętrza klasyczne, sale niezwykle eleganckie, nowoczesne, zabytkowe albo stylizowane na zabytkowe oraz obiekty, które doskonale nadają się do zorganizowania typowej polskiej biesiady weselnej. Czym kierować się wybierając lokal na wesele?

Komentarze internetowe oraz opinie znajomych
Komentarze w sieci mogą być oczywiście źródłem pewnych informacji na temat konkretnych lokali. Jednak należy je traktować z pewnym dystansem. Ślubne fora internetowe oraz portale poświęcone tej tematyce są często wykorzystywane przez właścicieli obiektów, którzy sami zamieszczają pozytywne opinie na swój temat. Istnieje także druga strona medalu. Może na nich działać także ostra i bezpardonowa konkurencja przybierająca formę czarnego PR-u. Z pewnością bardziej możemy zaufać opiniom naszych znajomych, najlepiej tych, którzy faktycznie gościli na danej sali. Najlepiej jednak skonfrontować wszelkie komentarze z rzeczywistością udając się osobiście do danego lokalu.

Lokalizacja obiektu
Lokal powinien być położony w atrakcyjnej okolicy. Nawet, jeżeli sama sala jest piękna, komfortowa i funkcjonalna, brzydkie otoczenie może całkowicie zepsuć dobre wrażenie. Najlepiej sprawdzają się lokale położone na uboczu, w cichym, spokojnym i urokliwym miejscu. Warto także wziąć pod uwagę odległość sali weselnej od kościoła czy Urzędu Stanu Cywilnego. Im jest ona mniejsza, tym lepiej. Długa droga do lokalu weselnego wiąże się na ogół ze sporym chaosem organizacyjnym. Goście przybywają na miejsce w różnym czasie. Niekiedy trzeba opóźniać godzinę rozpoczęcia przyjęcia, czekając aż wszyscy dotrą na miejsce.

Dopasowanie wielkości sali do liczby weselników
To jedna z kluczowych kwestii. Niestety bardzo często zdarza się, że właściciele lokali próbują „upchnąć” dużą liczbę gości na niewielkiej sali. Nie trzeba chyba podkreślać, że nie jest to zbyt komfortowe dla weselników, którzy nie są w stanie zjeść swobodnie posiłku czy potańczyć bez „obijania się” o innych. Chodzi nie tylko o to, aby przy stołach weselnych starczyło dla wszystkich miejsca. Ważna jest przestrzeń pomiędzy gośćmi, możliwość bezproblemowego wstania od stołu czy przejścia między krzesłami. Pamiętajmy jednak o tym, że zbyt duże lokale, zwłaszcza w konfrontacji z niską frekwencją gości mogą stwarzać negatywne wrażenie pustej sali.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@brimag.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.