Gdzie się wybrać na Sylwestra?

Zacznijmy od tego, że tytułowe pytanie powinno paść najpóźniej w październiku. Jeśli przypomnieliśmy sobie o Sylwestrze gdzieś w okolicy Bożego narodzenia, będzie nam chyba troszkę trudniej znaleźć czy zorganizować coś ciekawego, bo tak się składa, że inni ludzie chyba też będą świętować w tym terminie. Na szczęście, nie jest to niemożliwe – jeśli dobrze się rozejrzymy, z pewnością znajdziemy fajną ofertę, a trzeba przyznać, że możliwości jest całkiem sporo.

Opcja 1 – Sylwester w górach

Gór mamy w naszym pięknym kraju całkiem sporo, więc niekoniecznie musimy wybrać się w Tatry 9zresztą, wtedy trzeba by wyjechać przynajmniej 30-go, by nie utknąć na Zakopiance w tradycyjnym już, sylwestrowym korku). Wynajęcie chatki gdzieś w Beskidach, gdzieś na końcu świata, za to w doborowym towarzystwie, może się okazać najfajniejszą opcją i strzałem w dziesiątkę – a przy tym pozwoli zaoszczędzić spore kwoty, zwłaszcza, jeśli wybierzemy się do niewielkiej miejscowości. Sprawdź ofertę sylwester 2019 w górach.

Opcja 2 – Sylwester w lokalu

Spędzenie Sylwestra w lokalu jest znacznie bardziej kosztowne, niż opcja 1, ale w niektórych przypadkach jest to dobry wybór. Chatka w górach dobrze sprawdza się wówczas, gdy jest nas przynajmniej kilka osób – jeśli natomiast nie posiadamy takiej ekipy, lepiej będziemy się bawić w tłumie obcych ludzi (którzy po kilku godzinach już nie będą obcy), a przy tym nie będziemy musieli troszczyć się o catering, muzykę i sylwestrowy nastrój.

Opcja 3 – Sylwester w pociągu

Od kilku lat kolej organizuje tego typu imprezy, więc można się zastanowić, czy nadchodzącego Sylwestra nie spędzić właśnie w ten sposób. Z pewnością jest on nietuzinkowy, zabawa jest zorganizowana, więc jedyne, co musimy zrobić, to zdążyć na pociąg i... wytrzymać w nim do rana. Pamiętajmy bowiem, że o ile z lokalu, nazwijmy to stacjonarnego, możemy wyjść o dowolnej porze, o tyle pociąg owszem, przywiezie nas na miejsce, ale doturla się tam prawdopodobnie dopiero nad ranem. Mimo wszystko, jest to ciekawy pomysł i z pewnością warto rozważenia.

Opcja 4 – Sylwester w domu

Dom, mieszkanie, domek na działce... dowolna miejscówka, za której wynajem nie musimy słono płacić, jest jakąś opcją – z pewnością najtańszą z opisanych tutaj opcji. Jeżeli decydujemy się na zorganizowanie tego typu imprezy, pamiętajmy, by w miarę sprawiedliwie podzielić się pracą: zarówno przygotowywaniem potraw i dekoracji, jak i sprzątaniem, myciem naczyń itp. W takim przypadku warto też uprzedzić sąsiadów o naszych zamiarach, a dla podtrzymania dobrych, sąsiedzkich relacji, można zaprosić ich do wspólnej zabawy lub odwiedzić w Nowy Rok z ciastem, popitką i ewentualnymi przeprosinami za niedogodności. 

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@bajkowa-chata.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.