Komunia w domu czy w lokalu? Za i przeciw

Bardzo wielu rodziców stoi przed dylematem czy urządzić Komunię Świętą w domu czy też może w lokalu. Trzeba przyznać, że to pytanie zadaje sobie większość rodziców planujących przyjęcie komunijne swojego dziecka. Oczywiście jedna i druga opcja ma swoje plusy oraz minusy i jest to często kwestia indywidualna. Poniżej jednak znajdziesz krótki poradnik, dotyczący plusów oraz minusów związanych z organizowanie przyjęcia Komunii Świętej w domu oraz w lokalu. Przeczytaj koniecznie!

Zacznijmy od tego, jak wygląda sytuacja, gdy organizujemy Komunię Świętą w domu. Przede wszystkim, jeżeli chodzi o plusy to jest to zdecydowanie tańsza opcja, szczególnie jeżeli weźmiecie na siebie przygotowanie potraw, przekąsek i deserów. Musisz także wiedzieć o tym, że wiele osób uważa, że atmosfera panująca podczas domowego przyjęcia jest dużo lepsza i mniej sztywna. Jakby tego było mało to dużym atutem jest także to, że dzieci, które uczestniczą w uroczystości mogą się pobawić w pokoju lub ogródku.

Jeżeli natomiast chodzi o minusy związane z urządzaniem przyjęcia Komunii Świętej w swoim własnym domu, to no cóż nie da się ukryć, że opcja ta jest dużo tańsza, ale również dużo bardziej pracochłonna. Musisz być przygotowany na to, że wybierają tą opcję na głowie rodziców jest przygotowanie i podanie dań, a także zadbanie o jakieś atrakcje dla dzieci. Generalnie rzecz ujmując będziecie mieć zatem mniej czasu na porozmawianie z dawno niewidzianymi gośćmi, a po uroczystości zamiast odpoczynku czeka Was sprzątanie, niestety.

W przypadku, gdy jednak zdecydujecie się na urządzenie przyjęcia Komunii Świętej w lokalu to największym plusem będzie na pewno to, że nie musicie się martwić o przygotowanie i podanie dań. Możecie spokojnie zająć się gośćmi, a jedynym Waszym zmartwieniem jest wybór odpowiedniego menu i ewentualna pomoc w przystrojeniu miejsca, w którym odbędzie się przyjęcie. Nie da się ukryć, że w ten sposób, podczas samej uroczystości macie czas dla wszystkich, sami czujecie się jak goście, a po jej zakończeniu wracacie do czystego domu. Co do minusów związanych z organizowaniem przyjęcia Komunii Świętej to niestety, ale opcja przyjęcia w restauracji jest z pewnością dużo droższa. Przede wszystkim aby znaleźć odpowiedni lokal, trzeba się o to postarać odpowiednio wcześnie. Dodatkowo musicie zwrócić uwagę także na to, że jeżeli nie ma w nim atrakcji dla dzieci, mogą się one szybko znudzić całym przyjęciem.

Reasumując, zanim zdecydujecie, gdzie urządzacie przyjęcie Komunii Świętej dla swojego dziecka powinniście na spokojnie przeanalizować zarówno plusy i minusy obydwu tych opcji, a potem na spokojnie dokonać właściwej decyzji. Powodzenia!

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@brimag.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.