Mity o planowaniu wesela!

W polskiej kulturze wesele już od dawien dawna jest niesamowicie ważnym wydarzeniem w każdej rodzinie. Recz jasna nikogo to nie dziwi, bo wstąpienie w związek małżeński to jeden z najważniejszych punktów w życiu niemal każdego człowieka. Trzeba jednak przyznać, ze ostatnimi czasy wokół „instytucji” ślubu oraz wesela urosło wiele mitów oraz niedomówień, że dużo par rezygnuje ze ślubu, właśnie przez te „legendy”. Poniżej znajdziesz kilka przykładów ciekawych mitów, dotyczących małżeństwa, które skutecznie zniechęcają młodych ludzi przed pobieraniem się.

•     Wesele marzeń kosztuje bardzo dużo – wszystko tak naprawdę zależy od tego, jakie są Wasze marzenia. Wiadomo, że jeśli chcecie mieć wesele w wielkim pałacu i przylecieć do niego helikopterem to do tanich nie będzie ono należeć. Jeśli jednak waszym marzeniem jest to, aby goście dobrze się bawili na waszym weselu oraz żebyście wy dobrze się na nim czuli to naprawdę jest to do zrobienia. Trzeba pamiętać, że przede wszystkim liczą się pomysły oraz zaangażowanie Pary Młodej, gdyż w dobie Internetu oraz Pinteresya jest możliwość przygotowania naprawdę ciekawego wesela bardzo małym kosztem.

•     Musisz kogoś zaprosić, bo on Cię zaprosił – jesteście w sytuacji, gdy dalecy znajomi zaprosili was na swoje wesele i teraz zastanawiacie się czy musicie zrobić to samo? No cóż, pamiętajcie, że to kogo zapraszacie na swoje wesele to tylko wasza sprawa. Bardzo często pary Młode organizują wesela na 300 czy 400 osób i w takiej sytuacji mogą sobie pozwolić na to, aby zapraszać dawno niewidzianych znajomych. Ale jeśli organizujecie kameralne wesele, albo po prostu nie czujecie tego, ze musicie kogoś zaprosić to tego nie róbcie.

•     Ślub powinno się brać rok po zaręczynach – jakoś tak się utarło, że wesele powinno wyprawiać się w rok po zaręczynach. W praktyce jest to jednak dość trudne zadanie, ponieważ dość dużą liczbę sal weselnych trzeba rezerwować z prawie dwuletnim wyprzedzeniem. Oprócz tego okres narzeczeństwa to bardzo przyjemny czas, dlatego nie musimy się śpieszyć z jego porzuceniem, a na ślub zawsze jest czas.

•     Wesele planuje panna młoda – jest to kompletna bzdura, ponieważ panna młoda nie bierze tego ślubu sama i na pewno, jako kobieta zna się lepiej na kwiatach i dekoracja, ale nie zwalnia to Pana Młodego z braku zaangażowania i przerzucania obowiązków na narzeczoną.

•     Musisz zatrudnić wegging plannera – obecnie dużą popularnością w Polsce cieszą się tzw, wedding plannerzy. Nie jest to jednak żadna zasada, a większość par sama organizuje swoje wesela i świetnie dają sobie z tym radę. Mimo to trzeba przyznać, że jest to niesamowite ułatwienie, które w szczególności poleca się zapracowanym parom, które po prostu nie mają czasu na planowanie wesela.

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@brimag.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.