Jakie kwiaty na ślub i wesele będą odpowiednie?

​Piękne bukiety kwiatów na ślub to nieodłączny element tej ceremonii. Towarzyszą Parze Młodej podczas zaślubin w kościele, są wręczane jako prezent, ale i zdobią salę weselną. Jednak wybór odpowiednich kwiatów to nie lada wyzwanie a ich rodzajów jest naprawdę sporo. Wszystko zależy przede wszystkim od gustu, budżetu, czy od motywu przewodniego.

Jakie kwiaty na ślub?

Ważne jest, by kwiaty ślubne współgrały z całym motywem przewodnim przyjęcia weselnego. Jeśli w planach jest organizacja wesela rustykalnego, to wybór bukietu z kwiatów jest niezwykle istotny. Najważniejsze jest, aby nawiązywały do idei powrotu do natury. Preferowana kolorystyka to oczywiście biel, beże, brązy oraz zgaszone odcienie żółci, czy czerwieni. Wszystko to jest oparte na sielskich kwiatach, które naturalnie występują w ogrodach oraz na łąkach. Tutaj można dodać słoneczniki, piwonie, goździki, lawende oraz frezje. Powinny to być kwiaty na wesele w stylu wiejskim, które doskonale wpiszą się w charakter ceremonii. Dlatego warto zamówić kwiaty sezonowe, które są świeże i do tego pięknie pachną.

A co w przypadku wesela w stylu glamour? Jak można się domyślić, wiejskie kwiaty zupełnie by tam nie pasowały. A chodzi właśnie o to, by każdy element przyjęcia odpowiednio ze sobą współgrał. W przypadku wesel w stylu glamour zaleca się kwiaty na ślub takie jak róże i lilie. Zazwyczaj są one skomponowane w kaskadowy sposób, co daje efekt elegancji i przepychu.

Kwiaty ślubne muszą być także skomponowane się ze strojem Pary Młodej. Jeśli decyduje się ona na ekstrawagancki ubiór weselny, to i kwiaty powinny być niestandardowe. W takim przypadku sprawdzą się jednolite bukiety, np. z samych słoneczników, czy goździków. Jest to bardzo estetyczne i urokliwe rozwiązanie, a przy tym po prostu bardzo osobliwe i wyjątkowe.

Jakie kwiaty podarować na ślub?

Kwiaty ślubne, które darowane są nowożeńcom to najczęściej, dominują kolory pastelowe i kremowe. Delikatne róże, odcienie herbaciane itd. Pastelowe kolory są wskazane, gdyż kojarzą się one jednoznacznie z niewinnością. Jednocześnie wyglądają bardzo gustownie i elegancko. Myśląc o kwiatach na ślub bardzo często, kojarzą się róże. To wcale nic dziwnego, ponieważ są to najpopularniejszy kwiat w kwiaciarni. Róża jest jednak kwiatem dość kontrowersyjnym, jeśli chodzi o bukiet dla młodej pary. To symbol przede wszystkim namiętnej miłości, a zwłaszcza ta krwistoczerwona.

Jeśli wesele odbywa się w maju, bardzo miłym gestem będzie wręczenie nowożeńcom bukietu konwalii. Takie kwiaty na wesele nieziemsko pachną, to jeszcze symbolizują wierność. Kwiaty ślubne mają przekazać takie uczucia jak radość z życia i moc sympatii. Dlatego wybiera się na ślubny bukiet dla młodej pary piwonie lub dalie. Są to gatunki kwiatów dostępne w tysiącach odcieni i odmian. Bukiety z nich zapierają dech w piersiach nie tylko zapachem, ale zdecydowanie i urodą. 

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@bajkowa-chata.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.