Jak urządzić wesele w stylu glamour?

Wesele w stylu glamour może być dla Ciebie, jeśli lubisz, gdy wszystko ma pewien błysk i kojarzy się z glamour. Jakie akcesoria i jak zaplanować takie wesele? Warto przed ślubem poszukać kilku ciekawych pomysłów i praktycznych wskazówek. Choć glamour często kojarzy się z przepychem i arystokracją, ważne jest, aby zachować umiar i klasę, która nierozerwalnie wiąże się z tym terminem. Wpływ na to ma nie tylko strój pary młodej. Również styl dekoracji ślubnych, w tym dekoracji sali weselnej i dekoracji kościoła, powinien być zgodny z wybranym stylem. Jak znaleźć w tym złoty środek? Czy można połączyć styl glamour i bardziej naturalny motyw? Wszystko jest możliwe! Pomożemy Ci ustalić stylizację i dodatki, nawet jeśli nie masz jeszcze ukształtowanego pomysłu!

Czym jest wesele w stylu glamour?

Kiedy myślimy o glamour, pierwsze słowa, które przychodzą nam do głowy to przepych, luksus i blichtr. To mocne słowa i cechy, z którymi trzeba się umiejętnie obchodzić, aby stworzyć wrażenie wyrafinowanej i opanowanej elegancji.

Style takie jak ten powstały w Ameryce w latach dwudziestych. Po wielkim kryzysie amerykańscy bogacze dekorowali swoje rezydencje i wydawali wystawne przyjęcia, przekształcając swój świat w coś kolorowego i eleganckiego. Na początku lat 90. styl glamour stał się bardzo popularny w Polsce. Aranżacja wnętrz jest ważna, ale tak samo ważne są śluby i przyjęcia. Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego miejsca na wesele. Do stylu glamour najlepiej będą pasowały wnętrza pałacowe. Z kryształowymi żyrandolami wiszącymi u sufitu i stylizowanymi pikowanymi kanapami można urządzić glamour wesele w eleganckim dworku. Wesele w stylu glamour może odbyć się w eleganckim dworku, w stylu barokowym. Niektóre domy weselne nie nadają się na dodatki w stylu glamour, np. te w stylu zajazdu.

Okrągłe stoły i krzesła bankietowe dodadzą sali weselnej glamour elegancji, co współgra z eleganckim charakterem uroczystości. Najpopularniejsze krzesła to krzesła Chiavari - eleganckie, a zarazem lekkie. Stanowią idealne uzupełnienie każdego wystroju sali weselnej i są bardzo modne w ostatnich latach.

Wesela w stylu glamour

Jeśli chodzi o dekoracje weselne w stylu glamour to srebro i złoto będą podstawowymi kolorami, podobnie jak wszelkie dekoracje z kryształkami, czy z innymi mieniącymi się elementami.

Jakie inne kolory sprawdzają się na weselu w stylu glamour? Przy metalicznym złocie i srebrze oszałamiająco wyglądają pastele, oraz kontrastowe tonacje jak biel, czerń i ciemna zieleń. Styl glamour na weselu to również odpowiednie dekoracje kwiatowe Oprócz oświetlenia ważne są również kwiaty i styl glamour. Klasyka to zawsze dobry wybór. Świeże kompozycje kwiatowe, takie jak róże, piwonie czy storczyki z hortensjami, liliami lub hortensjami w połączeniu z zielenią, wzmocnią efekt glamour. Pióra lub eukaliptus (idealne na wesela w stylu Wielkiego Gatsby'ego). Kwiaty umieszcza się w wysokich wazonach lub na srebrnych czy złotych kandelabrach, a następnie ozdabia różnymi elementami dekoracyjnymi, takimi jak perły czy kryształki.

Ważne jest oświetlenie. Należy wybrać wystawne świeczniki, oraz wysokie, cienkie świece, które kojarzą się z barokową atmosferą. Miejsce ceremonii powinno mieć podobne dekoracje. Stworzy to atmosferę, która będzie magiczna i niepowtarzalna, zarówno podczas ślubu, jak i przyjęcia. Stół weselny w stylu glamour to również ważny element. Sama dekoracja sali weselnej nie wystarczy. W tym przypadku doskonale sprawdzą się złote i srebrne dodatki - barokowe wazony czy świeczniki. Warto również zadbać o to, aby zastawa stołowa pasowała do reszty wystroju. Wiele par planujących styl wesela glamour wybiera złote lub czarne sztućce, kryształowe kieliszki i inne akcesoria, które podkreślają motyw przewodni i styl wesela. 

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@bajkowa-chata.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.