Nocleg dla gości. Obowiązek młodej pary?

Istnieje niepisana zasada, że para młoda organizuje nocleg dla gości zaproszonych na wesele. Chodzi oczywiście o gości przyjezdnych, pochodzących z innych miast, w tym również gości z zza granicy. Bardzo ciekawą i praktyczną opcją jest zapewnienie pobytu w hotelu czy innym obiekcie, w którym odbywa się wesele. To ogromne ułatwienie organizacyjne. Czy zawsze to rozwiązanie wchodzi jednak w grę?

Bierzemy pod uwagę potrzeby i oczekiwania gości

Organizacja noclegu w miejscu imprezy nie zawsze jest możliwa. Czasami okazuje się, że miejsca w danym hotelu są po prostu zbyt drogie. Niekiedy wszystkie są już zajęte. Często okazuje się, że lokalizacyjnie hotel nie odpowiada weselnikom. Jeżeli goście przyjeżdżają do danego miasta nie tylko na nasze wesele, ale na dłuższy pobyt, „uwięzienie” ich gdzieś na uboczu, może im się zwyczajnie nie spodobać. Noclegi w centrum charakteryzujące się większą dostępnością rozmaitych rozrywek na pewno bardziej przypadłyby im do gustu.
Pamiętajmy o tym, aby rezerwacji pokojów dokonać już na wstępie, szczególnie, jeżeli w danym obiekcie miejsca noclegowe będą wynajmowały również inne osoby. Natomiast termin płatności dobrze jest zgrać z momentem potwierdzania obecności przez gości. Wtedy mamy już pewność, czy dana osoba rzeczywiście będzie na naszym ślubie. Terminy płatności w większości obiektów podlegają mniejszym lub większym negocjacjom.

Kto płaci?

Jeszcze do niedawna zasada była taka, że za gości weselnych płaciła młoda para w dniu wesela. Jednak obecnie, przede wszystkim w wyniku coraz częstszych u nas ślubów mieszanych dominuje raczej zagraniczna tradycja, że goście płacą za siebie sami. Dzieje się tak właśnie z wymienionych wcześniej powodów. Goście zagraniczni najczęściej przyjeżdżają na dłuższy pobyt i chcą o sobie decydować sami. Czasami sprawdza się jednak system mieszany, czyli para młoda płaci za nocleg w dniu wesela, a resztę opłacają goście. Po dokonaniu rezerwacji w danym miejscu warto poinformować o tym gości, którzy już na własną rękę dokonają płatności. Jeżeli goście chcą sami zadecydować o wyborze hotelu, można polecić im ciekawe, sprawdzone i niedrogie rozwiązania.

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@bajkowa-chata.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.