Pierścionek zaręczynowy – jak wybrać?

Wybór pierścionka zaręczynowego nie jest zadaniem łatwym. Dzisiaj jednak podpowiemy, jak to zrobić i jak za niego po prostu nie przepłacić. Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, których poszukują mężczyźni, planujący zakup zaręczynowego pierścionka.

Cena i budżet

Na samym początku warto określić budżet, który możemy przeznaczyć na zakup pierścionka. Wielu mężczyzn zastanawia się, czy – podobno popularna zasada – że pierścionek powinien kosztować 3 nasze miesięczne pensje, jest prawdą? Zdecydowanie nie.

Na pierścionek powinniśmy wydać tyle, ile możemy. Jeżeli nas stać, wcale nie znaczy to, że powinniśmy przepłacać. Zakłady jubilerskie chciałby, aby zasady takie, jak 3-krotność pensji faktycznie obowiązywały, ale w Polsce zdecydowanie nie ma to miejsca. Zasadą tą więc nie powinniśmy się przejmować, chociaż nie zachęcamy też na oszczekaniu na pierścionku, w taki sposób, by wybrać jak najtańszy, „aby tylko był” – w końcu ma on służyć przez całe życie.

Styl narzeczonej i dopasowanie pierścionka

Odpowiedni pierścionek powinien być dopasowany do przyszłej narzeczonej. Oznacza to, że musimy przyjrzeć się, jaką biżuterię nosi nasza wybranka. Część kobiet preferuje biżuterię bardzo skromną i delikatną, inne natomiast większą, która bardziej rzuca się w oczy. Zastanówmy się, do którego typu pasuje nasza przyszła narzeczona.

Kolor dopasowany do przyszłych obrączek

Pamiętajmy, że docelowo pierścionek ma być noszony razem z obrączką i to kluczowe podczas wyboru koloru złota. Jeżeli chcemy, aby nasze obrączki były złote i klasyczne, również na taki kolor złota w pierścionku powinniśmy się zdecydować. Dzięki temu później pierścionek zaręczynowy i obrączka będą do siebie dobrze pasować. W innym przypadku nie będą komponować się tak dobrze, z tego powodu nie powinno się tak bardzo „szaleć” z kolorami złota, nad czym jednak często zastanawia się naprawdę wiele osób, zupełnie nie myśląc o konsekwencji tej decyzji w przyszłości.

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka zaręczynowego i palca?

Kluczem do wyboru odpowiedniego pierścionka zaręczynowego jest jego odpowiednia jego wielkość. Plusem jednak jest fakt, że większość jubilerów umożliwia bezproblemową korekcję pierścionka o 2 rozmiary. Warto jednak od razu wybrać ten dobry. Jeżeli zastanawiamy się nad dwoma, często zaleca się, by wybrać pierścionek większy – w końcu podczas zaręczyn lepiej, by trzymał się on luźno, nie natomiast, by pojawiły się problemy z jego założeniem.

Co do sprawdzania rozmiaru pierścionka i palca – jeżeli nasza wybranka nosi jakiś pierścionek na palcu serdecznym, warto albo z nim udać się do jubilera, albo samodzielnie, bardzo dokładnie, zmierzyć jego szerokość. Jeżeli mamy problemy, by samodzielnie się tym zająć, nie zapominajmy o pomocy, jaką często oferują przyjaciółki naszej przyszłej narzeczonej. Dla niej sprawdzenie rozmiaru palca i pierścionka może okazać się znacznie prostsze. 

Pierścionek zaręczynowy – sieciówka czy rzemieślnik?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy warto wybrać pierścionek w jednym z popularnych salonów, czy lepiej zdecydować się na produkt od doświadczonego rzemieślnika. Naszym zdaniem znacznie lepszą opcją jest ta druga. Wynika ona głównie z tego, że w wielu salonach z pierścionkami zaręczynowymi czy biżuterią, możemy przepłacić i to znacznie. Niekoniecznie bowiem oferowane produkty będą wykonane z wysokiej jakości złota, do tego często używane kamienie też nie są wysokiej jakości. Same pierścionki jednak oferowane są za wysokie sumy i prezentowane jako naprawdę luksusowe, podczas gdy profesjonaliści widzą, że to produkty wykonane ze słabej jakości materiałów.

Z tego powodu lepiej wybrać rzemieślnika – tutaj często możemy liczyć na produkty naprawdę wysokiej jakości, a do tego jakość takich pierścionków – które docelowo mają wytrzymać przecież całe życie – jest znacznie wyższa.

Warto pomyśleć też o cenach, jakie generowane są przez sieciówkowe salony – często znajdują się one w galeriach handlowych i zatrudniają wiele pracowników, a to koszty, przez które ich produkty muszą posiadać wysoką marżę.

Jeżeli spodobał nam się pierścionek z danej sieci – możemy wybrać się do lokalnego jubilera lub złotnika i zapytać go, ile u niego będzie kosztowało wykonanie czegoś podobnego. Często okażą się, że uda nam się zaoszczędzić przynajmniej kilkaset złotych, a sam pierścionek i jego forma będzie mogła być dopasowana do naszych specyficznych wymagań. 

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@bajkowa-chata.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.