Niania na jedną noc potrzebna od zaraz!

Młodzi rodzice mają prawo do tego, by raz na jakiś czas, przynajmniej na jeden wieczór zapomnieć o przyziemnych kłopotach i wybrać się na spotkanie towarzyskie, imprezę taneczną lub wieczorek wśród znajomych oraz przyjaciół. Powodem rezygnacji z weekendowych planów towarzyskich jest zazwyczaj jeden aspekt – dziecko. Młode mamy często niesłusznie pełne są lęków i nie chcą oddawać swoich latorośli pod opiekę innym osobom chociaż na jeden wieczór, by mogły zapomnieć o zmartwieniach, zregenerować poprzez włączenie się do wiru tanecznej zabawy. Z jednej strony jest to właściwie zrozumiałe. Tyle w ostatnich latach widzieliśmy reportaży telewizyjnych na temat znęcania się nad dziećmi przez nieprofesjonalne i przypadkowo zatrudniane nianie, że strach rodziców o bezpieczeństwo własnych dzieci wydaje się w pełni uzasadniony. Dziś na terenie całego kraju działają liczne agencje zatrudniające nianie z wieloletnim stażem. Są to kobiety o wysokich i sprawdzonych kwalifikacjach. Można je wynająć – w zależności od potrzeby - na kilka dni, a nawet godzin. Nianie ze względu na doświadczenie podzielić możemy na kilka grup. Najmłodsza grupa dziewcząt dorabiających sobie w roli opiekunki do dzieci to studentki, zazwyczaj kierunków pedagogicznych. Bezpośredni kontakt z dzieckiem pozwala im zapoznać się z tematem rodzicielstwa i zaobserwować rozwój małego człowieka od pierwszych miesięcy jego życia. Poprzez opiekę nad maluchem uczą się odpowiedzialności i rozwijają w sobie naturalny instynkt opiekuńczy.
Drugim typem opiekunek do dzieci będą nianie z pokaźnym stażem zawodowym. Niekoniecznie muszą być one powiązane ze środowiskiem pedagogicznym. Wiele niań w dojrzałym wieku dorabiających funkcją opiekunek do dzieci ma za sobą wiele lat przepracowanych na stanowisku salowej w wybranej placówce szpitalnej. Niektóre także pracowały jako opiekunki lub pracownice socjalne w państwowych domach dziecka, co znacznie uwrażliwiło je na problemy najmłodszych i zadecydowało o tym, że to właśnie dzieciom należało poświęcić resztę życia zawodowego oraz całą swoją pasję.

Jeśli wybierasz się z mężem na imprezę sylwestrową, a jeszcze nie wiesz, pod czyją opieką pozostawisz dzieci – nie wpadaj w panikę. To zrozumiałe, że Twoja siostra oraz inni członkowie rodziny w tym czasie także będą bawić się na spotkaniach towarzyskich. Bez zbędnego stresu zadzwoń do najbliższej agencji niań i opiekunek w Twoim mieście lub miejscowości najbliższej Twojemu miejscu zamieszkania. Z szeregu ofert przedstawionych przez koordynatorkę z pewnością uda Ci się wybrać nianię o sprawdzonej opinii i dobrych referencjach. Pod Waszą nieobecność zadba ona o to, by dzieciom niczego nie brakowało. Odgrzeje lub przygotuje dla nich kolację, zagra w ulubione gry, opowie bajki przed snem, zorganizuje różne zabawy rozwojowe, przewinie i przebierze w piżamę. Po pewnym czasie być może będzie traktowana przez Wasze latorośle jako prawdziwa "ciocia" z wyboru, co dla niejednej niani okazuje się być większą nagrodą od wynagrodzenia pieniężnego.

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@bajkowa-chata.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.