Ślub – poradnik dla Pana Młodego i gości.

Generalnie ślub jest bardzo szczególnym dniem w życiu młodych, ale z punktu widzenia ubrania męskiego to po prostu formalna okazja, do której stosują się ogólne zasady dress codu. Jak powinni ubrać oraz zachowywać się goście i Pan Młody? Poniżej znajdziesz krótki poradnik na ten temat.

Powszechnie przyjęło się, że ślub jest dniem Panny Młodej, a przyjęcie urządzane jest przez jej rodziców. Praktyka jednak jest taka, że to młodzi rzeczywiście określają to, jakiego ślubu sobie życzą, a rodzice powinni się do tego dostosować. Jeżeli chodzi o ślub to mogą one mieć różne stopnie formalności, od wielkiego święta w katedrze z wystawnym weselem, do skromnej ceremonii przy stoliku urzędnika stanu cywilnego zakończonego obiadem dla najbliższej rodziny i znajomych. Biorąc pod uwagę ubrania dla Pana Młodego oraz gości to istotne jest to, jak będzie ubrana Panna Młoda. Bowiem to ona swoim strojem określa stopień formalności wydarzenia i stawia poprzeczkę innym.

W przypadku, gdy wybierze ślubną suknię, da sygnał, że wesele jest bardziej formalne. Natomiast, jeśli wybierze skromną sukienkę czy nawet garsonkę to Pan Młody oraz goście będą mogli pozwolić sobie na większy luz w swoim stroju.

Czemu to wszystko jest takie ważne? Ponieważ nikt, a to nikt nie powinien w ten dzień być ubrany bardziej formalnie niż Panna Młoda. Gdy więc Pan Młody ma kaprys iść do ślubu w żakiecie, będzie to poważnym faux pas, jeśli narzeczona wystąpi w czymś innym niż suknia ślubna.

W przypadku gości sprawa wygląda bardzo podobnie, jeśli mamy w szafie żakiet czy też smoking, np. po własnym ślubie i pragniemy go założyć na ślub przyjaciela to będzie to jak najbardziej w porządku, tylko jeśli Pan Młody będzie nosił równie wytworne odzienie. Natomiast jeśli wybierze on ciemny garnitur, czyli mniej formalny strój to zrezygnujmy z żakietu czy też ze smokingu. No chyba, ze chcemy, aby to nam składano życzenia.

Jeśli chcemy uniknąć pomyłek to można tuż przed ślubem wykonać telefon do pary młodej czy też ich rodziców i ustalić dokładnie w co będą ubrani główni bohaterowie tego wielkiego wydarzenia.

Ślub to dzień, o którym się marzy i planuje go w szczegółach, ponieważ ma być idealny. Mało tego, często pojawia się pokusa, żeby jego rangę podkreślić wyjątkowym strojem. Nie ma w tym nic złego, jeśli nie oznacza to nabycie jednego z gotowych zestawów ślubnych widywanych w „sezonie” w sklepach z męską odzieżą czy też modą ślubną. Zdecydowanie błyszczące marynarki oraz żakardowe kamizelki to nie jest odpowiedni strój na eleganckie wesele.

 

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@bajkowa-chata.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.