Jak zorganizować ślubną sesję?

Zdjęcia ślubne to podstawowa pamiątka z tego wydarzenia. Nic, jak one, nie przywoła charakteru i klimatu, jaki panował podczas uroczystości. Dlatego tak bardzo popularna jest fotografia reportażowa, dzięki której w mgnieniu oka przenosimy się z powrotem do tego wyjątkowego dnia w naszym życiu. Jest niejako dokumentacją i utrwaleniem ważnych chwil – w końcu ślubu nie bierzemy zbyt często, prawda? Jak się do tego przygotować? Jak znaleźć najlepszego fotografa ślubnego?

Duża konkurencja
Bardzo łatwo sprawdzić, jak wielu fotografów obecnie pracuje w branży ślubnej. Nie ma co ukrywać, to studnia bez dna. Wpisując w wyszukiwarkę hasło 'fotografia ślubna' od razu pojawia nam się tysiące odnośników, a oglądanie przykładowych zdjęć może doprowadzić do szaleństwa i zniechęcić do tego stopnia, że wybierzemy kogoś pochopnie. Zacznijmy od prostszych działań – na pewno byliście na niejednym weselu, więc zróbcie wizytę rodzinie czy przyjaciołom i poprzeglądajcie ich ślubne albumy. Popytajcie, jakich fotografów polecają. Zorientujcie się w cenie i jakości. Jeśli w ten sposób nie znajdziecie odpowiedniego fotografa, trzeba zrobić wycieczkę po mieście. Mieszkając w mniejszych miejscowościach jest łatwiej, bo zazwyczaj jest kilka zakładów, więc jest mniejszy wybór. O czym trzeba pamiętać? Jeśli już jakiś fotograf wpadnie ci w oko, napisz do niego lub zadzwoń i zapytaj o terminy. Zawsze możesz też spróbować poprzeglądać popularne portale społecznościowe – fotografowie często mają tam swoje podstrony. W taki sposób wygodniej przeglądać zdjęcia.

O co pytać fotografa
Nie obejdzie się bez rozmowy wstępnej. Tylko w ten sposób wspólnie ustalicie oczekiwania co do sesji oraz wszelkie techniczne rzeczy. Jest jeszcze jedna ważna kwestia, tzw. czynnik ludzki. Podczas rozmowy poznacie fotografa osobiście i najzwyczajniej w świecie wyczujecie, czy się dogadacie, czy czujecie się przy nim komfortowo. Niby banalna kwestia, bo przecież chodzi o jak najlepsze zdjęcia, ale musi być pomiędzy wami minimalna więź i współpraca. Można zawsze też zrobić z fotografem wywiad i wypytać się go, w jaki sposób pracuje, czy jest przygotowany do uroczystości ze sprzętem, niech poopowiada wam o swoim doświadczeniu i reagowaniu na niespodziewane sytuacje. Dobrze jest też na samym początku ustalić, kiedy fotograf ma przyjść, czyli czas pracy. Obecnie bardzo popularna jest fotografia reportażowa, gdzie fotograf towarzyszy parze od samego rana do późnej nocy. Spiszcie umowę, zapytajcie się go o uprawnienia do fotografowania w kościele czy świątyniach. Dbałość o szczegóły jest najważniejsza! Jeśli odpowiednio wcześniej zarezerwujecie fotografa, możecie liczyć na zniżki!

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@brimag.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.