Organizujemy ślub oraz wesele z głową!

Organizacja ślubu oraz wesela skupia w sobie tak wiele obowiązków, iż praktycznie nie wszystko jest do ogarnięcia przez jedynie dwie osoby. Młodzi planujący wstąpić w związek małżeński powinni mieć wokół siebie zaufane osoby z rodziny bądź z grona przyjaciół, które w razie potrzeby pomogą dopiąć organizację uroczystości, wesprą, by planowana uroczystość nie miała żadnych uchybień i niedociągnięć. W organizacji ślubu oraz wesela pomóc mogą także Kreatory Planów Przygotowań. Można bez problemu znaleźć je w sieci, a ich obsługa jest bardzo łatwa i przejrzysta.
Udane wesele jest wynikiem nie tylko sporych inwestycji, ale także, a może nawet i przede wszystkim – współpracy ważnych dla siebie osób. Jeśli Młoda Para pracuje i zarabia na własne utrzymanie, trudno będzie przyszłym nowożeńcom skupić się wyłącznie na weselnych przygotowaniach, które przecież pochłaniają bardzo dużo czasu. Dlatego tak bardzo liczy się zgranie rodziny oraz najbliższych przyjaciół.


Mniej więcej na rok przed planowanym ślubem powinno dojść do spotkania i zapoznania się rodziców i narzeczonych. Dzięki takim spotkaniom zawiązują się początkowe więzi między przyszłymi teściami. Ludzie poznają swoje potrzeby oraz wizje dotyczące przebiegu oraz charakteru imprezy weselnej. W kolejnym kroku planuje się budżet weselny. Trzeba oszacować, ile można wydać na wynajem sali oraz noclegi dla gości, wybiera się także środek transportu do ślubu. Nie można także zapomnieć o wstępnym zarezerwowaniu terminu ślubu.


Gdy do tego magicznego dnia pozostaje mniej więcej osiem miesięcy, odwiedza się wybrany Urząd Stanu Cywilnego oraz kościół. Nauki przedmałżeńskie nie we wszystkich parafiach są koniecznością, ale czasami warto się na nie udać. Przedstawiciele urzędów oraz kościoła określą także stopień niezbędności danych dokumentów potrzebnych do tego, by ślub mógł się odbyć. 

Na pół roku przed ślubem zaczynamy bardziej skupiać się na nas samych. Dotyczy to oczywiście naszego wyglądu. Panie wybierają suknie ślubne, Panowie mierzą garnitury. Kupujemy obrączki, wybieramy zaufane osoby na świadków uroczystości, w kolejce czeka kosmetyczka i jeszcze na dodatek trzeba też zamówić oryginalne i wyróżniające się zaproszenia ślubne w zaprzyjaźnionej drukarni. 


Trzy miesiące przed weselem zastanawiamy się nad wyborem muzyki. Wybieramy także piosenkę na pierwszy taniec nowożeńców. Zakupujemy dekoracje ślubne zgodne z przygotowanym wcześniej dla nas projektem. W międzyczasie można także powoli zaczynać krystalizować pomysł związany z ewentualną podróżą poślubną. 

Na dwa miesiące przed terminem wysyła się zaproszenia ślubne oraz koryguje listę gości, jeśli ktoś z różnych powodów odmówi przybycia. Potwierdza się także rezerwację gości u właściciela hotelu, opracowuje menu weselne. Trzeba także wybrać kogoś, kto w naszym imieniu odbierać będzie od gości i transportować wszelkie prezenty oraz podarunki. Musi być to osoba jak najbardziej zaufana. Ostatni dzień przed weselem pozwólmy sobie spędzić pod znakiem relaksu. Można spędzić wieczór panieński lub kawalerski z przyjaciółmi.

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@bajkowa-chata.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.