Jak zostać fotografem ślubnym?

Usługi fotografów ślubnych cieszą się ogromną popularnością, a profesja ta należy do bardzo dobrze płatnych. Wiele zależy jednak od doświadczenia, umiejętności i talentu fotografa. Osoby, które zastanawiają się nad swoimi szansami w tym zawodzie, muszą zdawać sobie sprawę z ogromu pracy i wysiłku, który będą musieli włożyć, aby zasłużyć na miano profesjonalisty.

Edukacja to podstawa
Zanim po prostu zadeklarujesz się, jako fotograf ślubny i wskoczysz z aparatem w sam środek imprezy weselnej, musisz zdobyć solidną wiedzę. Wesela to bardzo złożone pod względem organizacyjnym przedsięwzięcia i bardzo różnią się jedno do drugiego. To, co działa na jednym weselu, może nie zadziałać podczas innego. W przeszłości nauka każdej nowej umiejętności była trudna. Najczęściej trzeba było znaleźć kogoś, kto Cię wyszkoli. Dziś szkolenia i różnego rodzaju warsztaty są dostępne wszędzie i często za darmo. Masz do dyspozycji rozmaite witryny internetowe dotyczące fotografii. W serwisie YouTube znajdują się tysiące filmów, które mogą podać Ci wiele cennych wskazówek dotyczących pracy fotografa ślubnego. Skorzystaj z wszystkich tych możliwości edukacyjnych i uzyskaj solidne podstawy.

Praktyka czyni mistrza
Kiedy już zdobędziesz dużą wiedzę, przejdź do zdobywania doświadczenia. Praktyka czyni mistrza, ale co ważniejsze, ludzie nie będą Cię zatrudniać, jeśli nie sfotografowałeś żadnych wesel. Ćwicz, zatem cały czas. Ćwicz w domu, na dworze, z ludźmi, z przedmiotami, z naturalnym światłem, z lampą błyskową. Im ambitniejsze wyzwania postawisz przed sobą, tym więcej się nauczysz. Istnieje bardzo ważna zasada, której powinieneś przestrzegać. Nie próbuj czegoś nowego na weselu! Poćwicz najpierw w domu, w neutralnych warunkach.

Jak zdobyć doświadczenie?
Jednym z najlepszych sposobów, aby zdobyć potrzebne doświadczenie, jest bycie drugim fotografem. Na ceremonii ślubnej i weselu możesz towarzyszyć głównemu fotografowi i pomagać mu w robieniu zdjęć. Twoim zadaniem może być uzyskanie różnych ujęć lub fotografowania pewnych rzeczy. Pracując z kimś, kto ma już swoją renomę, będziesz miał okazje obsługiwać dużo wesel. Najlepiej jest obserwować pracę głównego fotografa, uczyć się od niego i ćwiczyć niejako pod jego okiem. Na wstępie powinieneś omówić warunki współpracy. Ustal, czy będziesz mógł użyć wykonanych przez siebie zdjęć w swoim portfolio. To bardzo ważne, bo potencjalni klienci będą pytać Cię później o próbkę Twoich umiejętności.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@brimag.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.