Bankiet firmowy - o czym należy pamiętać?

Jeśli zajmujesz się w swojej firmie PR-em pewnie nie raz organizowałeś bankiet. Organizuje się je w celu uczczenia jakiegoś wydarzenia o charakterze biznesowym. Tego rodzaju spotkania towarzyskie są bardzo dobrą okazją do rozmów na temat wspólnych interesów oraz poznania nowych osób. Jeśli chcesz, żeby organizowane wydarzenie było niezapominanie, dowiedz się na co zwrócić uwagę przy wyborze lokalu, menu i dodatkowych atrakcji.

Zanim przestąpimy do konkretnych działań powinniśmy sprecyzować cel naszej imprezy, ilu gości zaprosimy i gdzie chcielibyśmy zorganizować przyjęcie. W naszym tekście zwrócimy uwagę na to o czym należy pamiętać podczas bankietu firmowego tak, aby jak najlepiej ugościć jego uczestników.

Zaproszenia dla gości

Organizując bankiet musimy pamiętać o tym, aby zaprosić na niego gości. Bez nich nie mamy co liczyć na udaną imprezę. Dobrze widziane jest wysłanie lub wręczenie zaproszeń pisemnych, w których powinno się umieścić się wszystkie niezbędne informacje o tym gdzie, kiedy, z kim i o której. Warto poprosić o potwierdzenie udziału, co ułatwi nam planowanie. Gospodarz nie może się spóźnić, ponieważ powinien przywitać gości w imieniu firmy, czym wyraża dla nich szacunek.

Usadzenie gości

Wbrew pozorom jest to niezmiernie ważna kwestia, która powinna być dobrze przemyślana. Od odpowiedniego usadzenia zaproszonych gości przy stole wiele bowiem zależy. Kobiety i mężczyzn sadzamy naprzemiennie. Ten sam sposób sadzania powinien być identyczny w przypadku, gdy organizujemy imprezę dla pracowników firmy i jej klientów. Chodzi o to, żeby pracownicy zajmowali się gośćmi a nie sobą nawzajem. Jeżeli zapraszamy gości z osobami towarzyszącymi, posadźmy ich obok siebie. Podczas usadzania gości powinniśmy pamiętać o stanowiskach i tytułach zawodowych, co znaczy, że im ważniejsza osoba, tym bliżej gospodarza imprezy powinna siedzieć. Aby ułatwić wszystko dobrze jest przygotować cały plan usadowienia gości i ułożyć na stołach winietki.

Przede wszystkim umiar

Wato pamiętać, że gospodarz powinien zadbać o dobry nastrój lecz nie powinien robić z siebie wodzireja. Nie chodzi o to, żeby chodził nie bawił się wraz z uczestnikami imprezy, ale lepiej jeśli robi to z klasą.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@brimag.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.