Wyjazdy integracyjne dla firm

Trzeba przyznać, że na temat wyjazdów integracyjnych krąży mnóstwo stereotypów, mitów, a czasami nawet i legend – w zależności od fantazji i wyobraźni pracowników. Nie da się ukryć, że co firma, to inna historia, pisana wspomnieniami i plotkami z wyjazdu, które czasami na długo zostają w pamięci uczestników. Generalnie cele takich inicjatyw są najczęściej zawsze takie same – integracja i zbudowanie więzi zespołowych. Poniżej znajdziesz krótki informator, dotyczący tego w jaki sposób wyjazdy integracyjne dla firm odbywają się w dzisiejszych czasach. Przeczytaj koniecznie! Pamiętaj również, że organizacja imprez firmowych to domena wielu profesjonalnych agencji - warto sprawdzić ich ofertę!

Zacznijmy od tego opinie na temat takich wyjazdów są zróżnicowane i bardzo często dyktowane wyłącznie emocjami. Zwykle dobre strony wiążą się z celami, które powinny być dzięki nim osiągnięte. Generalnie rzecz ujmując wspomniana integracja, zbudowanie silnego i lojalnego wobec siebie zespołu oraz minimalizacja skutków stresu to tylko niektóre z nich. Ale nie można też zapomnieć, że takie wyjazdy są świetną okazją do podniesienia kwalifikacji zawodowych pracowników, ponieważ podczas kilkudniowego spotkania czy konferencji mają oni okazję wziąć udział w związanych ze swoją profesją szkoleniach i warsztatach.

Natomiast jeśli chodzi o ciemniejsze strony wyjazdów integracyjnych, to wynikają one często bezpośrednio z plotek i specyficznych „legend” powstających po firmowych imprezach. Zwykle luźniejsza atmosfera sprawia, że hierarchia pracownicza może zostać nieco zachwiana, a relacje zbyt rozluźnione. Niestety, ale wszystko to negatywnie wpływa na efektywność zespołu. Pomimo to należy jednak pamiętać, że takie sytuacje mogą wypływać z nieumiejętnej organizacji całego wydarzenia, dlatego też warto zainwestować w najlepszą firmę specjalizującą się w branży MICE.

Warto wspomnieć tutaj także o takim pojęciu jak turystyka biznesowa. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że budowanie zespołu, czyli tzw. team building, to kluczowy element sprawnego zarządzania każdym zespołem. Trzeba przyznać, że menadżerowie oraz dyrektorzy firm doskonale o tym wiedzą, dlatego też mocno dbają o to, by ich zespół był dobrze zgrany i efektywnie pracował. Natomiast wyjazdy integracyjne są jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu. Co prawda jest to cel dość trudny i skomplikowany do organizacji, dlatego też najczęściej część logistyczna powierzana jest profesjonalnym firmom, specjalizujących się w branży MICE – meeting-incentive-conferences-event (spotkania-imprezy motywacyjne-konferencje-wystawy).

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@bajkowa-chata.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.