Koszty związane z Pierwszą Komunią Świętą

Pierwsza Komunia Święta to nie tylko bardzo ważne wydarzenie religijne w życiu dziecka, ale to również konieczność urządzenia przyjęcia, kupienia prezentów oraz alby dla dziecka. To wszystko wiąże się z dość dużymi kosztami. Ile kosztuje wyprawienie Pierwszej Komunii Świętej? Poniżej znajdziesz przybliżony opis wydatków, z którymi należy się liczyć przygotowując przyjęcie Komunii Świętej.

Koszty związane z wynajmem lokalu w restauracji

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie, na które zaprasza się rodzinę oraz znajomych nawet z dalszych stron Polski i nie tylko. Aby pomieścić wszystkich gości często jesteśmy zmuszeni wynająć sale w restauracji, a cena najmu zwykle liczona jest od ilości osób i zawiera w sobie także koszt serwowanego posiłku. W mniejszych miejscowościach można znaleźć lokal, w którym zapłacimy ok. 50-100zł od osoby, natomiast w większych restauracjach oraz miastach, cena ta wacha się od 150zl do nawet 500zł.

Cena strojów komunijnych

Obecnie w większości parafii przyjęte jest, że wszystkie dzieci noszą takie same stroje, zwane albami. Koszt takiego stroju wacha się od 100 do 150zł. Popularne jest jednak dokupowanie różnych elementów do stroju dziecka, a co za tym idzie pojawiają się dodatkowe płatności.

Drogie prezenty

Wokół tematu prezentów komunijnych ostatnimi czasy było sporo zamieszania. Ale jedna rzecz nie zmienia się ciągle od wielu lat – prezenty na Pierwszą Komunię Świętą są to zwykle bardzo drogie podarunki. Dawniej w prezencie kupowało się rower lub złotą czy też srebrną biżuterię. Współcześnie dużą popularnością cieszą się wysokiej jakości sprzęty elektroniczne – typu najnowsze smartfony, tablety czy czasami nawet i laptopy.

Dodatkowe wydatki

Planując koszty urządzenia przyjęcia Komunijnego należy wziąć tez pod uwagę wydatki związane z fryzjerem dla dziewczynki czy dokupieniem różnych, ozdobnych dodatków. Powinno się także uwzględnić płatności związane z opłatami za fotografa oraz kamerzystę.

Reasumując wydatki związane z Pierwszą Komunią Świętą mogą wynieść od minimum 1000zł do nawet 4-5 tysięcy złotych. Jest dość spora inwestycja finansowa, jednak takie wydarzenie, jakim jest Komunia Święta ma miejsce tylko raz w całym życiu dziecka, warto więc dobrze przemyśleć i zorganizować tego rodzaju przyjęcie, aby po całym wydarzeniu, poza pustką w portfeli zostały nam dobre wspomnienia.

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@bajkowa-chata.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.