Czy i jak organizować nocleg dla gości weselnych?

W trakcie przygotowań do wesela nie można pominąć kwestii organizacji noclegu dla gości przyjezdnych. Niektórzy z nich pokonują przecież niekiedy setki kilometrów, aby być z nami w tym wyjątkowym dniu. Goście z daleka powinni mieć zapewnione miejsce do spania, zwłaszcza, że tradycyjne polskie wesele to często całonocna biesiada. Zapraszając gości z drugiego krańca Polski czy z odległych miast, warto mieć na uwadze, że to młoda para organizuje miejsca noclegowe.

Czy tylko hotel wchodzi w grę?

Na pewno wynajęcie miejsc w hotelu czy domu weselnym jest łatwiejsze pod względem organizacyjnym, jednak wiąże się z dużymi kosztami. Nie wszystkie pary są w stanie im sprostać. Zresztą wcale nie muszą. Najczęściej w organizacje wesela zaangażowana jest najbliższa rodzina. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dogadać się między sobą i zapewnić pokoje w swoich własnych domach. Można również poprosić o pomoc znajomych. Nie możemy oczywiście wciskać kogoś na siłę do obcego domu. Jednak poszczególni członkowie rodziny z reguły doskonale się znają, a pobyt u kuzynki, z którą nie widziało się od dziesięciu lat, może być fantastyczną okazją do wspomnień.

Jaki standard hotelów?

Nie wszyscy goście będą rościć sobie prawa do noclegu o najwyższych standardach. Kumple z pracy z pewnością nie oburzą się na nas, gdy zaproponujemy im nocleg w tanim hostelu. Ale już osiemdziesięcioletniej cioci o nienagannych manierach w takim miejscu z pewnością nie umieścimy. Wybór miejsca noclegu powinien być dostosowany do poszczególnych gości i ich potrzeb.

Jaka lokalizacja?

Najłatwiej z punktu widzenia młodej pary zorganizować nocleg w miejscu, w którym odbywa się wesele. Goście mogą różnie zapatrywać się na takie rozwiązanie. Z jednej strony dobrze jest mieć „pod nosem” miejsce, w którym możemy chwilkę odpocząć, przebrać się czy odświeżyć. Z drugiej zaś strony nocleg w miejscu, w którym zza ściany dobiega gromkie sto lat albo pod oknem słychać rozmowy gości weselnych może nie być zbyt komfortowy. Najlepiej, zatem wybrać lokum gdzieś w sąsiedztwie miejsca, w którym odbywa się wesele. Jeżeli hotel położony jest dalej, trzeba jeszcze pomyśleć o transporcie.
 

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@bajkowa-chata.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.