Organizacja noclegu dla weselników

W wielu weselach uczestniczą osoby z innych miast, a nawet z innych krajów. Goście pokonują czasami ogromne odległości, aby uczestniczyć w tym ważnym dla przyszłych nowożeńców dniu. Należy im, więc zapewnić nocleg. Zwłaszcza, że typowe polskie wesela związane z zabawą do białego rana. Obowiązek ten spoczywa na parze młodej. W jaki sposób rozwiązać kwestię noclegów, aby goście czuli się komfortowo, a budżet pary młodej zbytnio nie ucierpiał?

Wynajęcie miejsc w hotelu, pensjonacie lub domu weselnym
Pary, które stać na dodatkowe koszty z pewnością wybiorą opcję wynajęcia miejsc noclegowych w pobliskim hotelu czy pensjonacie. Warto wówczas zrobić wcześniej listę gości, którzy będą potrzebowali miejsca do spania. Lista powinna zawierać dodatkowe informacje takie, jak rodzaje pokojów (jednoosobowe, dwuosobowe) oraz terminy noclegów (niektórzy goście opuszczą hotel wcześniej, inni będą musieli zostać dłużej). Może się zdarzyć też tak, że ktoś będzie potrzebował lokum już dzień przed weselem. Dotyczy to zwłaszcza osób przybywających z zagranicy, które po długiej podróży chcą przed uroczystością jeszcze trochę wypocząć. Pamiętajmy o tym, że przy większej liczbie wynajmowanych pokojów, mamy prawo negocjować ceny. Hotele często dają w takiej sytuacji spore zniżki.

Idealnym rozwiązaniem jest zorganizowanie noclegów w tym samym miejscu, w którym odbywa się przyjęcie. Goście mogą wówczas w każdej chwil odpocząć. Odpada również obowiązek zapewnienia transportu. Pod względem organizacyjnym to naprawdę rozsądna i warta rozważenia opcja.

Nocleg u rodziny lub znajomych
To rozwiązanie pozwala na spore oszczędności. Po stworzeniu listy gości przyjezdnych, można spróbować rozlokować ich w domach rodziny lub znajomych, którzy mieszkają w pobliżu. Pamiętajmy jednak o ostrożnym dobieraniu miejsc, aby uniknąć niezręcznych sytuacji. Wszystko powinno zostać starannie zaplanowane tak, aby ciocia z drugiego końca Polski nie wylądowała na kanapie u znienawidzonej kuzynki. Przed weselem należy oczywiście poinformować gości o takiej opcji noclegu. Najlepiej zaś zapytać o zgodę na takie rozwiązanie.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@brimag.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.